سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ،علیرضا نثاری رئیس بنیاد مسکن شهرستان در خصوص ساماندهی فاز دوم نهضت ملی مسکن اظهار داشت : ساماندهی فاز دوم نهضت ملی مسکن شهر نهاوند در قالب گروههای ساخت در شهرک امیر کبیر(باروداب)در زمینی به مساحت بالغ بر ۲۲ هکتار با کاربریهای تعریف شده مورد نیاز طرح و دارا بودن ۴۸۲ قطعه مسکونی توسط اداره راه و شهرسازی به بنیاد مسکن جهت تحویل به متقاضیان واجد شرایط ارائه گردیده است.

وی افزود: در حال حاضر ۵۰۰ متقاضی واریز وجه داشته که مقرر بود به هر سه نفر یک قطعه زمین تحویل شود که با پیگیریهای انجام گرفته توسط فرماندار ونماینده و مدیران کل راه و شهرسازی و بنیاد مسکن و دستور استاندار در این خصوص ،به دو نفر تقلیل یافته و طی جلسه ای که در همین هفته و در زمان مشخص با حضور متقاضیان در محل سالن ارشاد تشکیل میگردد گروههای ساخت دونفره مشخص و پس از این اقدام زمین به آنها واگذار میگردد و متقاضیان میبایست جهت اخذ پروانه ساختمانی به شهرداری نهاوند مراجعه فرمایند و پس از اخذ پروانه ساخت نسبت به شروع عملیات اجرایی اقدام نمایند.

وی تصریح کرد: به هر متقاصی مبلغ سیصد میلیون تومان تسهیلات نزد بانک مسکن متناسب با پیشرفت فیزیکی ساختمان و به صورت مرحله ای پرداخت میگردد.

نثاری گفت: فعلاً در خصوص افزایش مبلغ این تسهیلات مصوبه رسمی اعلام نگردیده و درحال حاضر سیصد میلیون تومان برای شهر نهاوند میباشد.

وی افزود: با توجه به مصوبه شورای مسکن استان و شهرستان مقرر گردید آماده سازی این زمینها طی تفاهم نامه ای توسط اداره راه و شهرسازی شهرستان به شهرداری واگذار و در کمترین زمان ممکن صورت پذیرد.

وی تصریح کرد: برای مابقی افراد واجدشرایط نیز اخیرا پیامک واریز وجه ارسال گردیده که پس از اتمام مهلت واریز ،مجدداً برای این افراد نیز به همین ترتیب جهت تحویل زمین اقدام خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن نهاوند در ادامه بیان داشت :در شهر فیروزان نیز تکلیف مسکن مهر و متقاضیان واجد شرایط آن مشخص شده و گروبندی نیز طی ماه گذشته انجام گرفته و کارشناسی عرصه و اعیان این زمینها(۷۰ قطعه)واقع در شهرک فرهنگیان فیروزان به جهت مشخص نمودن آورده متقاضیان و پرداخت طلب پیمانکار قبلی پروژه در حال انجام بوده که پس از مشخص شدن این موضوع واگذاری صورت میپذیرد.

وی در خاتمه گفت: تعیین تکلیف مسکن مهر شهرگیان و برزول نیز توسط اداره راه و شهرسازی و با محوریت سازمان ملی زمین و مسکن مشخص خواهد شد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location