سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، دبیر اکران مردمی جشنواره عمار کشور در نهاوند گفت: ساخت فیلم مستند قهرمان مرصاد با موضوع فرماندهی و زندگی سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی در شهرستان نهاوند و زادگاهش روستای هادی آباد برای پخش از شبکه های سراسری سیما آغاز شد.

اکرم حیدری دبیر اکران مردمی جشنواره عمار کشور در نهاوند گفت: به منظور به تصویر کشیدن رشادت‌های سردار شهید حاج میرزا سلگی که فرمانده وقت عملیات مرصاد با لشگر ۳۲ انصار الحسین(ع) بود کار تولید فیلم مستند قهرمان مرصاد در نهاوند با همکاری عوامل فیلم عمار بسیج رسانه شهرستان نهاوند و کانون فرهنگی و هنری شهدای روستای تکه آغاز شد.

حیدری افزود: با توجه به درخواست جمعی از اعضای جشنواره فیلم مردمی عمار مبنی بر ساخت فیلمی مستند از رشادت‌های شهید سلگی در جریان عملیات مرصاد رایزنی با صداو سیما و چندین کارگردان و تهیه کننده آغازشد و در پایان آقای کرمی کار کارگردانی و آقای علی سهرابی کار تهیه کنندگی آن را برعهده گرفتند.

وی با بیان اینکه شهید سلگی همواره خواستار پرداختن به مسائل معنوی در جبهه‌ها بودند افزود: در مصاحبه و گفت‌وگویی که بنده با حاج میرزا سلگی در سال‌های گذشته داشتم درخواستی با این مضمون که لازم است به بعد معنوی جبهه‌ها توجه و در این ارتباط فیلمی از رشادت های رزمندگان استان و بخصوص سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان ساخته شودرا از ما داشتند.

دبیر اکران مردمی جشنواره فیلم عمار کشور در نهاوند بیان کرد: براین اساس جرقه ساخت فیلمی از رشادت‌های حاج میرزا در ذهن بچه‌های گروه عمار زده شد و پس از آن کار رایزنی برای ساخت ان و پخش از شبکه های سراسری شروع شد و در نهایت آقایان کرمی و سهرابی کار ساخت آن را آغاز کردند.

حمید کرمی کارگردان مستند قهرمان مرصاد هم گفت: با درخواست و همکاری ستاد اکران مردمی جشنواره عمار بسیج رسانه شهرستان نهاوند و با استفاده از مرکز اسناد و آرشیو کانون فرهنگی و هنری شهدای روستای تکه کار تولید این مستند را آغاز کردیم.

کارگردان حوزه هنری و شبکه های سراسری گفت: برای نخستین بار این مستند با شیوه ای جدید در استان همدان و غرب کشور ساخته می شود و روش کار ما این است فیلم سازان و علاقه مندان جشنواره عمار برای یادگیری فنون کار به صورت شیف بندی در کنار عوامل تولید هستند.

وی افزود: تهیه کنندگی این مستند را آقای علی سهرابی از مستند سازان و خبرنگاران خوب کشور و استان همدان به عهده دارد همچنین کار تصویر برداری این فیلم را حسن سهرابی از برگزیدگان جوان جشنواره پارسال عمار که سابقه چندین ساله عکاسان و فیلم سازی را دارد انجام می دهد.

او بیان کرد: خانم حیدری مدیر تولید مستند قهرمان من است و این کار در لوکیشن و نماهای مختلفی با چندین دوربین تصویربرداری می شود و انشالله تلاش همه مجموعه این است در سالگرد عملیات غرور افرین مرصاد از شبکه های سراسری پخش شود.

وی گفت: این مستند در دو قالب تلویزیونی و جشنواره ای تولید می شود و بیشتر تصویر برداری در فضای باز خواهد بود تا در کنار آن جاذبه های بصری محل زادگاه سردار شهید سلگی نمایش داده شود.

کرمی بیان کرد: یکی دیگر از جذابیت های فیلم مستند قهرمان مرصاد این است که خانواده ، دوستان و همرزمان سردار شهید حاج میرزا محمد سلگی رشادت و دلاوری های این شهید را برای جوانان در صحنه و همان مکان تصویر برداری روایت می کنند و این روش جدیدی در ساخت مستند قهرمان مرصاد است تا نسل جدید را بیشتر با حماسه های رزمندگان آشنا کنیم و خود انها هم روایتگر دفاع مقدس شوند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location