سرخط خبرها

مطالبه مهم مردم نهاوند انسداد چاه های غیر مجاز و نصب کنتور هوشمند برای جلوگیری از اضافه برداشت آب

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ،اکبر دهقانی مدیر امور آب شهرستان نهاوند اظهار کرد: یکی از برنامه‌های مهم مدیریت منابع آب در حفاظت از آب‌های سطحی و زیرزمینی پر کردن چاه‌های غیر مجاز است که در این رابطه ۳۳۸ چاه غیر مجاز در نهاوند شناسایی شده است.

وی افزود: برای پر کردن چاه‌های غیر مجاز باید از دادستانی حکم قضایی گرفته شده و با همکاری نیروی انتظامی اقدام به مسدود شدن آنها کنیم.

مدیر امور آب شهرستان نهاوند اضافه کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته سال گذشته ۲۱ چاه غیر مجاز با حکم قضایی شناسایی و مسدود شد.

وی از نصب کنتور هوشمند به عنوان یکی دیگر از راهکارهای صیانت از منابع آب‌های زیرزمینی یاد کرد و افزود: در راستای حفاظت از منابع آب‌های زیرزمینی طی سالیان اخیر موضوع نصب کنتور هوشمند در دستور کار ما قرار گرفته که تاکنون از یک‌ هزار و ۱۰۰ حلقه چاه مجاز شهرستان ۵۰ درصد آنها به این سیستم هوشمند مجهز شده‌اند.

دهقانی با بیان اینکه روند هوشمندسازی همچنان با جدیت در سال جاری ادامه خواهد داشت گفت: در این راستا سال گذشته ۱۰۰ چاه مجاز به سیستم کنتور هوشمند مجهز شدند.

وی با تاکید بر لزوم نصب کنتور هوشمند روی چاه‌های آب اعم از کشاورزی، صنعتی و شرب گفت: ما به کسانی که روی چاه‌های آنها کنتور هوشمند نصب نشده باشد هیچ خدماتی ارائه نمی‌دهیم و آنهایی را هم که این کار را انجام ندهند جریمه و پلمب خواهند شد.

مدیر امور آب شهرستان نهاوند از پلمب چاه‌های متخلف مجاز نیز خبر داد و گفت: افرادی که از میزان مجوز چاه خود اضافه برداشت داشته باشند چاه آنها پلمب شده و در صورت فک پلمب به دادگاه معرفی خواهند شد.

پی نوشت: با توجه به وضعیت آب های شهرستان به نظر می رسد انسداد چاه های غیر مجاز باید از مهمترین اولویت های مجموعه مدیریتی شهرستان نهاوند باشد و با متخلفان بدون هیچ مماشاتی برخورد قانونی شود. 

با توجه به اینکه ۵۰ درصد چاه های شهرستان هنوز مجهز به کنتور هوشمند نشده اند مسئولان‌ هرچه سریعتر باید نسبت به این موضوع اقدام کرده تا جلوی اضافه برداشت از چاه ها را بگیرند. 

مطالبه مهم و فوری مردم نهاوند برخورد بدون اغماض با متخلفان و انسداد چاه های غیر مجاز است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location