سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ،محمد حسین دارایی رئیس آموزش وپرورش نهاوند در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان اظهار داشت: شهید آیت الله مطهری  شخصیت بزرگی بودند که شاگردان بسیاری تربیت  نموده اند .

رئیس اداره آموزش وپرورش نهاوند در ادامه ی سخنان خود گفت: پروژه ی مهر هرسال از آغاز سال تحصیلی شروع می شود که این بستر مناسبی برای بازگشایی مدارس را فراهم می کند.

وی با اشاره به اینکه تعلیم و تربیت کار دشواری است، بیان داشت: دو کار مهم حکومت کردن و تربیت کردن دشوارترین کارها هستند که در این بین ، تربیت کردن چون با کودک و نوجوان سرو کار دارد سخت تر است چرا که باید از پائین ترین مرحله به بالاترین مرحله ی آموزشی هدایت شوند .

دارایی اظهار داشت: برای تعلیم و تربیت باید از مشاوران و متخصصین خاص خودش استفاده کنیم و باید اینقدر آگاهی داشته ، تا نسلی موفق و مفید داشته باشیم .

رئیس اداره آموزش وپرورش نهاوند بیان داشت: در هفته ی معلم بیش از ۳۰ عنوان برنامه ی فرهنگی در سطح اداره و مدارس شهرستان نهاوند برگزار می شود.

وی افزود : در این هفته از معلمین فرهیخته و نمونه ی کشوری استانی و شهرستانی تجلیل خواهد شد .

وی تصریح کرد: یک نفر از معلمین در سطح کشوری ، ۸ نفر استانی و ۱۲ نفر شهرستانی نمونه وفرهیخته شده اند که در این هفته تجلیل خواهند شد .

دارایی در ادامه گفت : پژوهش سرای دانش آموزی نهاوند رتبه ی برتر کشوری و استانی را در بین پژوهش سراهای کشوری به دست آورد.

وی بیان داشت : بیش از ۲۵ پروژه ی تکمیل شده در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید ، پروژه های عمرانی ناتمام آموزشی در شهرستان اغلب یا در آستانه افتتاح یا ۹۰درصد پیشرفت فیریکی دارند که سالن ورزشی کیهانی و مدرسه سنایی افتتاح و ساختمان آموزشی وراینه و جهان اباد و ..آماده افتتاح است که در هفته دولت انجام خواهد شد.

وی در خصوص ساختمان بلاتکلیف آموزش و پرورش گفت : ساختمان آموزش و پرورش نهاوند در شهرک شهید حیدری که بیش از۱۵سال است بلاتکلیف مانده است؛ بنا به گفته ی نوسازی ساختمان فاقد اعتبار است ، با توجه به مهاجر پذیری شهرک شهید حیدری و تراکم دانش آموزی در این منطقه، این ساختمان  مقرر شده از اداری به آموزشی تغییر کاربری یابد تا نیازهای آموزشی منطقه را پاسخگو باشد که با پیگیری های انجام شده و حضور وزیر محترم آموزش و پرورش و مدیر کل نوسازی، نتایج پیگیری ها به تغییر کاربری انجامید.

دارایی در خاتمه در پاسخ به سئوال خبرنگار فریاد نهاوند در خصوص اینکه آموزش وپرورش نهاوند ۷ ماه است که معاون آموزشی ندارد، اظهار داشت : در حال پيگيری هستیم و بیشتر از این نمیتوانم توضیح دهم. 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location