سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند گفت: اگر از محل اعتبار سفر رئیس جمهور مبلغی به شهرستان تخصیص یابد، آخرین فصل کاوش «معبد لائودیسه» انجام می‌شود.

محمد احمدی درباره اقدامات حوزه میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نهاوند در سال‌جاری، بیان کرد: امسال مرمت جداره مسجد امام حسن(ع) انجام می‌شود و دو بنای تاریخی شهرستان نیز در آستانه ثبت در فهرست آثار ملی کشور هستند.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی سراب‌های نهاوند نیز در دستور کار قرار دارد، اظهار کرد: مقرر شده بهره‌برداری از سراب گیان به سازمان همیاری‌ شهرداری‌های استان سپرده شود و ما نیز در دیگر سراب‌ها مسئولیت خود را همراه با منابع طبیعی انجام می‌دهیم.

احمدی با بیان اینکه احداث بازارچه دائمی صنایع دستی نهاوند یکی از الزامات ما در شهرستان بوده و جانمایی ابتدایی آن انجام شده است، افزود: برای احداث سفره خانه سنتی و خانه مسافر پرونده‌هایی داریم که در حال بررسی هستند.

وی درباره اقامتگاه‌ بومگردی هم مطرح کرد: متأسفانه در نهاوند اقامتگاه بومگردی وجود ندارد اما متقاضیانی برای احداث بومگردی داریم که پرونده‌های آنها در دست بررسی است و در حالت کلی استقبال برای احداث بومگردی در نهاوند کم است.

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان نهاوند ادامه داد: با کمک دهیاران روستاهای دارای ظرفیت، جلساتی با اهالی برگزار شده و درباره تأثیرات اقتصادی و فرهنگی بومگردی بر منطقه مطالبی ارائه کردیم که امیدواریم به زودی به نتیجه برسد. 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location