سرخط خبرها

کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان فرصت مناسبی برای یک فرهنگسازی بزرگ است

برخی شهدای شهرستان نهاوند تاریخ ساز بوده اند

سردار مهدی فرجی مشاور عالی فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) و دبیر دومین کنگره ملی شهدای استان  همدان در جلسه پشتیبانی کنگره ۸۰۰۰  شهید استان همدان در شهرستان نهاوند اظهار داشت: در کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان اولویتمان با نوجوانان ، جوانان و عامه ی مردم است.

مشاور عالی فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) و دبیر دومین کنگره ملی شهدای استان  همدان با بیان اینکه نیازمند کار اساسی در زمینه معرفی شهدا هستیم و باید از زبان هنر استفاده کرد و شهدا را معرفی کنیم، گفت: کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان فرصت مناسبی برای یک فرهنگسازی بزرگ است و آن چیزی که ما در این عملیات فرهنگی دنبال این هستیم که در زمینه معرفی شهدا نیازمند کار اساسی هستیم و باید از زبان هنر استفاده کنیم تا شهدا را بهتر به نسل های بعد علی الخصوص نوجوان و جوانانمان معرفی کنیم.

وی افزود : دشمن یک شبه به فرهنگ ما رسوخ نکرده است و به صورت مهندسی شده به بحث های مختلف علی الخصوص عفاف و حجاب ورود پیدا کرده است و وظیفه ی ما مقابله با این عملیات های مهندسی شده است .

سردار فرجی با اشاره به اینکه رسیدگی به پدران و مادران شهدا از وظایف اصلی این کنگره ی فرهنگی است ، بیان داشت: کنگره ملی شهدا یک کنگره ی کشوری است و مربوط به مجموعه ای خاص نیست، در این کنگره  قرار است از ۸۰۰۰ خانواده ی شهید سرکشی شده و مشکلات آنها مورد بررسی قرار بگیرد .

وی افزود : در این کنگره ۸۵۰ مدال منقش به تمثال شهدا تقدیم به خانواده های معظم استان همدان خواهد شد. 

وی با بیان اینکه کنگره ملی شهدا مردمی و برنامه ها توسط خود مردم اجرایی می شوند، بیان داشت: یادواره های شهدای شهرستان نهاوند از مردمی ترین یادواره های شهدای استان است .

وی با اشاره به اینکه تاکیدات مقام معظم رهبری بر اثر گذار بودن کنگره های برگزاری شهدا است و برنامه ها باید در این راستا باشد، گفت : یادواره های شهدا را در شهرستان متفاوت تر برگزار کنید و اجازه دهید همه ی نوجوانان و جوانان با هر تیپ و شخصیتی حضور پیدا کنند، وقتی برنامه هایتان متفاوت برگزار شد مخاطبین بیشتری نیز جذب این برنامه های فرهنگی خواهد شد .

مشاور عالی فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) و دبیر دومین کنگره ملی شهدای استان  همدان گفت: اقدامات بسیار خوبی در راستای این کنگره ملی از انتشار کتاب تا تهیه ی جهیزیه برای نوعروسان شکل گرفته که قصد داریم این اقدامات را گسترده تر کنیم .

وی افزود:  در حوزه ی عفاف و حجاب نیز  یادواره های شهدای زن و تجلیل از مادران شهدا را در سطح استان همدان برگزار شده است.

دبیر برگزاری دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان در ادامه  بیان داشت: دشمن در فتنه سال گذشته از همه امکانات و ظرفیت های خود برای ایجاد مشکل در کشور استفاده کرد و از همه عناصر خود در اغتشاشات رونمایی کرد.

سردار فرجی با اشاره به اینکه باید بتوانیم با زبان و ذهن نسل جوان شهدا را معرفی کنیم چون دشمنان می خواهند بر روی ذهن نسل جوان اثر بگذارند، اظهار داشت: دشمنان امروز با تمام توان برای بی تفاوت کردن جوانان نسبت به فرهنگ ایثار و شهادت تلاش می کنند که باید مراقب باشیم و امروز وظیفه همه ما ادامه دادن راه شهداست و محوریت برنامه ها در راستای کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان است و روسا و دبیرهای کمیته برگزاری شهدا وظایف خود را در راستای برگزاری کنگره ملی شهدا به خوبی انجام دهند.

وی افزود : از ابتدای سال گذشته تا امروز بیش از ۳ هزار جهیزیه در استان همدان جمع آوری شده است که سعی داریم این عدد با همت خیرین به ۸ هزار سری به تعداد شهدای استان همدان برسد.

وی با اشاره به چندین سفری که به شهرستان نهاوند داشته است ، بیان داشت : از بهترین برنامه هایی که در شهرستان نهاوند در آن حضور پیدا کرده ام مراسم غبار روبی گلزار شهدای بود و گفتگو با خانواده های معظم شهدا که مادر یکی از شهدا حرف بسیار زیبایی به من زد و گفت هنوز هم پای کار نظام هستیم و از جان برای انقلاب مایه می‌گذاریم. 

سردار فرجی در خاتمه گفت: برخی از شهدای شهرستان نهاوند از سرداران بزرگی بوده اند که تاریخ ساز بوده اند و هیچکس به این شهدا نپرداخته است (مثل سردار حاج محسن امیدی، سردار ابروزن و... )، جوانان پای کار بیایند و این شهدا را به دنیا بشناسانند .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location