سرخط خبرها

علیرضا شهبازی نماینده مردم نهاوند در جلسه هم اندیشی استاندار و نماینده ولی فقیه در استان با ائمه جمعه، مجمع نمایندگان و فرمانداران استان اظهار داشت: بحمدالله مجمع نمایندگان استان همدان یکی از بهترین مجامع کشور است و باید از این ظرفیت حداکثر استفاده برای توسعه استان را ببریم.

وی افزود: مصوبات جلسات گذشته در ملایر و تویسرکان در این جلسه مطرح شود تا برای مردم شریف استان دستاوردها ملموس تر شود.

وی تصریح کرد: دولت آیت الله رئیسی تلاش زیادی کرده است و ما هم تلاش کردیم اعتبارات استانی و ملی بیشتری جذب کنیم.

شهبازی بیان داشت: علاوه بر این سعی کرده ایم از ظرفیت های کشوری علی الخصوص در زمینه ماده ۵۶ کمبودهای اعتباری را جبران نماییم؛که در این راستا برای پروژه های بزرگ شهرستان منجمله سد گرین، جاده نهاوند به سه راهی کنگاور و جاده نهاوند به بروجرد اقدامات لازم صورت پذیرفته است.

وی افزود: سد گرین اگر با اعتبارات قطره چکانی قرار بود ساخته شود ۱۰۰ سال طول می کشید که از طریق ماده ۵۶ و با همکاری سه بانک کشاورزی، ملت و صادرات مبلغ ۱۷۸ میلیارد تومان اعتبار برای سد مصوب شده است که سه قسط آن تا به امروز  پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: جاده فیروزان با اعتبارات ملی و ظرفیت های ماده ۵۶ با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی با عاملیت بانک سپه با سرعت در حال انجام است.

نماینده مردم نهاوند بیان داشت : برای جاده نهاوند به بروجرد هم با موافقت و عاملیت بانک توسعه تعاون مبلغ ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار ماده ۵۶ در حال پیگیری‌ است.

وی افزود: همچنین با دعوت از دکتر طلایی نیک معاون محترم وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح به شهرستان، پیگیر حل مشکلات شرکت پیمانکار پروژه محور آورزمان هستیم که در این راستا باید از پیگیری های استاندار محترم هم تشکر نمایم.

🔺یاداشتی در مورد کمبود وقت به من ندهند، من می خواهم مسائل شهرستان را مطرح کنم.

شهبازی اظهار داشت : از استاندار در خواست دارم کمک کنند که  اعتبارات تخصیصی برای پروژه ها صرف حل مشکلات معارضین نشود و برای پیشبرد پروژه هزینه شود.

وی افزود: یک سال و نیم است موفق نشدیم مشکل معدن سد گرین را حل کنیم؛متأسفانه این وقفه باعث طولانی شدن مدّت پروژه ای شده است که سال ۹۹ با اعتبار موجود قابل اجرا بود ولی امروز بخاطر افزایش قیمت ها باید پیگیری کنیم که اعتبار آن افزایش یابد. البته در این زمینه‌ اقداماتی صورت پذیرفته است و در بودجه ۱۴۰۲ لحاظ گردیده است.

شهبازی با بیان اینکه احداث این معدن هزار نفر اشتغالزایی دارد، گفت: دو و سه سال است مجوز معدن مس برای نهاوند گرفته شده اما معارضین اجازه نمی دهند معدن مس نهاوند که از مس کرمان با کیفیت تر است راه اندازی شود.

وی افزود: علاوه بر اعتبارات ملی و استانی و ماده ۵۶ مبلغ ۵۰ میلیارد تومان برای جاده های نهاوند از طریق مدیران محترم وزارت راه و شهرسازی اعتبار گرفتم اما معارضین اجازه کار نمی دهند مانند تعریض جاده نهاوند _گیان که امید داریم این مشکلات هرچه سریع‌تر مرتفع شود

وی تصریح کرد: معتقدم فرصت سوزی به ضرر مردم است و باید در اجرای پروژه ها تسریع شود.

نماینده مردم نهاوند اظهار داشت: مجوز کارخانه داروسازی ،کارخانه تولید کاغذ و…گرفتیم  که انتظار داریم آقای استاندار دستور همکاری بدهند.

وی افزود: سهمیه خوراک پتروشیمی نهاوند که براحتی داده نمی شود را گرفتیم و امیدواریم هرچه سریعتر با کمک استاندار محترم در کمیته امور زیربنایی استان تایید شود تا پروژه کلنگ زنی شود.این مجموعه بزرگ در صورت راه اندازی می تواند ۳۰۰نفر اشتغالزایی کند.

وی تصریح کرد: هرکسی به ما مراجعه می کند مشکل اصلی را اشتغال بیان می‌کند و همه ما اعم از نمایندگان، استاندار محترم و سایر مدیران باید در این راستا تلاش مضاعف کنیم.

شهبازی در خاتمه گفت: در بحث صدور مجوزها برای اقدام سرعت نیاز است.

 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location