سرخط خبرها

کارشناس حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی نهاوند گفت: مبارزه با سن غلات طی ۲ مرحله در ۲۵ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی نهاوند انجام شد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، امین زمانیان اظهار کرد: کار مبارزه با سن غلات تاکنون طی دو مرحله در ۲۵ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی نهاوند انجام شد.

وی افزود: مرحله اول مبارزه با سن مادر و پوره در سطح اراضی گندم و جو با مشارکت کشاورزان از اردیبهشت آغاز شد که در این مرحله ۱۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی سمپاشی شدند.

کارشناس حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی نهاوند افزود: مرحله دوم مبارزه با سن غلات از ۱۵ خرداد در سطح مزارع آغاز شد که تاکنون ۹ هزار و ۷۰۰ هکتار از این اراضی سمپاشی شدند.

وی با بیان اینکه سال گذشته کار مبارزه با سن غلات نتایج خوبی در زمینه برای کشاورزان در بر داشت افزود: کشاورزان باید مبارزه به موقع با علف‌های هرز و آفات در مزارع را جدی بگیرند چراکه در افزایش عملکرد و میزان بهره‌وری تولید موثر است.

زمانیان با اشاره به اهمیت رعایت اصول مبارزه با آفات و سمپاشی گفت: مراحل عملیات مبارزه با سن غلات در این شهرستان با استفاده از سموم توصیه شده سازمان حفظ نباتات برابر دستورالعمل‌های ارسالی صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه ۴۲ هزار هکتار از اراضی این شهرستان به کشت غلات اختصاص دارد گفت: کار مبارزه با سن غلات تا زمان ریشه ‌کن شدن این آفت با همکاری کشاورزان ادامه دارد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location