سرخط خبرها

فریاد نهاوند : زهرا سهرابی - خبرنگار

 2 تیر 1402

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، جعفر سلگی در جلسه بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر شهرستان نهاوند با بیان اینکه بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر یکی از ظرفیت‌ها و امتیازاتی است که نظام جمهوری اسلامی و دولت برای این قشر در نظر گرفته است، گفت: ترویج این مهم می‌تواند توسعه، تحول، توانمندی و بهبود وضعیت مردم در روستاها مفید واقع شود.

وی با تأکید بر اینکه در راستای تحقق هرچه بیشتر بیمه کشاورزان و روستاییان عشایر همه ما خصوصاً مدیران ادارات مرتبط، بخشداران، شهرداران و دهیاران باید توان مضاعف در جهت اطلاع‌رسانی و آشنایی عموم این عزیزان انجام دهند، گفت: یکی از مهم‌ترین راهکارها جهت بهره‌مندی بیشتر مردم شهرستان از فرصت ایجاد شده بحث تبلیغات و اطلاع‌رسانی است.

معاون عمران و برنامه‌ریزی  فرمانداری نهاوند، تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه علاوه بر روستائیان، شهروندان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت هم می‌توانند بیمه شوند فرصت مناسبی است که سهم نهاوند از استان برای شهرهای برزول، گیان و فیروزان جذب شود.

وی با بیان اینکه میراث‌فرهنگی، صمت و غیره می‌توانند با استفاده از تفاهم‌نامه‌های فی‌مابین نسبت به فراهم نمودن زمینه استفاده قالی‌بافان، فعالان صنایع‌دستی اقدام کنند، گفت: در این زمینه لازم است کارگزاران نهایت تلاش خود را بکار گیرند و از طرق مختلف جهت بالابردن آمار افراد تحت پوشش اقدام نمایند.

سلگی با بیان اینکه در این زمینه می‌توان از ظرفیت خیرین جهت پرداخت حق بیمه افراد نیازمند استفاده بهره‌مند شد، گفت: گسترش بیمه روستاییان، عشایر و کشاورزان زمینه کوچک‌شدن جامعه هدف کمیته امداد و بهزیستی را فراهم می‌کند. 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location