سرخط خبرها

کارشناس امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی نهاوند گفت: باغداران نهاوند از خردادماه تا کنون 7 هزار و ۶۰۰ تن سیب گلاب، زردآلو و آلبالو از باغات شهرستان برداشت و روانه بازار مصرف کردند.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، علی کمالی نژاد اظهار کرد: نهاوند به لحاط تولید میوه‌های تابستانی یکی از شهرهای مستعد استان است که سالانه صدها تن انواع میوه را تولید می‌کند.

وی افزود: سیب گلاب یکی از محصولات باغی این شهرستان است که از طعم و کیفیت خوبی برخوردار است و امسال از حدود ۸۰ هکتار سطح زیر کشت این محصول یک‌هزار و ۲۰۰ تن میوه برداشت شده است.

کارشناس امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی نهاوند افزود: البته محصول اصلی تولیدی نهاوند سیب لبنان است که برداشت آن از اواخر شهریورماه آغاز می‌شود و بیشترین میزان تولید استان را به خود اختصاص داده است.

وی زردالو را یکی دیگر از محصولات مهم تولیدی این شهرستان ذکر کرد و افزود: در این شهرستان مجموعاً ۶۰۰ هکتار از باغات به درختان زردآلو اختصاص دارد که با توجه به سرمازدگی ۲۰۰ هکتار آن، امسال تنها ۶ هزار تن محصول از ۴۰۰ هکتار باقیمانده برداشت شده است.

کمالی‌نژاد تصریح کرد: در این شهرستان ۱۲۰ هکتار از باغات، به درختان آلبالو اختصاص دارد که ۴۰ هکتار آن دچار سرمازدگی شده و از ۸۰ هکتار مابقی ۴۰۰ تن آلبالو برداشت شده است.

وی گفت: در شهرستان نهاوند مجموعا ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ وجود دارد که عمده‌ترین محصولات تولیدی آنها سیب لبنان قرمز و زرد، گردو، زردآلو، گیلاس، آلبالو، به، شلیل، انواع آلو و بادام است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location