سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، سال ۹۶ دفتر گمرک نهاوند با هدف تسریع در ارزیابی و امر صادرات راه اندازی شد ولی شنیده ها حکایت از آن دارد که گمرک نهاوند بدلیل عدم تامین هزینه اجاره بهای مکان اداره در آستانه تعطیلی قرار دارد!

اما درباره توجیه اقتصادی این اداره در شهرستان ، نباید به بهانه اینکه این اداره را فلان مسؤل قیچی افتتاح زده و بانی راه اندازی آن شده ، نسبت به ادامه حیاتش در شهرستان بی تفاوت بود و بگویند توجیه ندارد تعطیل هم شود مشکلی رخ نمی دهد!

بدلیل وجود شرکت های لبنیاتی ، کارخانه سیمان، واحدهای تولیدی و بسیاری از محصولات زراعی و باغی از جمله گشنیز و کلزا ، عسل، دام سبک ، شیلات و معادن ظرفیت صادرات این محصولات در شهرستان وجود دارد و میتوان اقدامات گمرکی برای صادرات را از طریق این اداره در شهرستان انجام داد بنابراین نیاز است دفتر گمرک نهاوند فعال باشد تا خللی در سرعت و کیفیت خدمات برای مراجعین وارد نشود.

همچنین برای رسیدن به توسعه در شهرستان یقینا باید با افق و نگاهی چند ساله اقدام کرد لذا تلاش برای ماندن و ثبات این اداره در شهرستان به تعطیلی آن اولویت داشته و انتظار می رود دستگاههای مجری نسبت به این موضوع تعامل و تلاش مورد نظر را به نیت توسعه شهرستان بکار گیرند و مکان این اداره یا تامین هزینه آن را با تدبیر مدیریت کنند.

از طرفی هم با کمک به فعالیت و ثبات این دفتر در شهرستان دغدغه و نگرانی نیروهای مشغول در این اداره نسبت به آینده شغلی و انتقال به شهرهای دیگر رفع و مدیریت می شود.

بنابراین افرادی که نسبت به تعطیلی این گونه ظرفیت ها بی تفاوت هستند ، نباید فراموش کنند که در تقویت زیر ساخت ها و توسعه شهرستان و عملیاتی شدن شعار «مهار تورم، رشد تولید» نباید از واژه توجیه نداشتن و به صرفه نبودن استفاده کنند ، چرا که وعده های «خروج نهاوند از بن بست» با شعار محقق نمی شود!

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location