سرخط خبرها

رئیس اداره محیط زیست نهاوند گفت: شکارچی غیر مجاز یک رأس قوچ وحشی به ۷ ماه حبس تعزیری و ۳۰ میلیون تومان حریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، عزیز قیاسی در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: یکی از شکارچیان که بدون رعایت ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های زمانی، مکانی، طریقی و نوعی در منطقه حفاظت شده ملوسان نهاوند مبادرت به شکار غیر مجاز یک راس قوچ وحشی نموده بود به حبس و جزای نقدی محکوم شد.

وی افزود: حسب آرای صادره از شعب دادگاه‌های عمومی کیفری و حقوقی دادگستری نهاوند این فرد به تحمل و کیفر هفت ماه حبس تعزیری و جزای نقدی ۵٠ پنجاه میلیون ریالی محکوم شد.

قیاسی اظهار داشت: همچنین وی به پرداخت ۲۵۰ میلیون ریال ضرر و زیان قوچ وحشی شکار شده به انضمام هزینه‌های دادرسی محکوم شد.

رئیس محیط زیست نهاوند گفت: از کلیه شهروندان فهیم که دوستدار محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی هستند و از همه شکارچیان شهرستان تقاضا داریم با توجه به ممنوعیت‌ها و محدودیت‌های جاری ضمن حمایت و حفاظت از وحوش عرصه‌های حفاظت شده و مناطق آزاد از شکار جانوران وحشی خودداری کنند تا شاهد محیط زیستی سرشار و متنوع از جمعیت زیستمندان وحش باشیم.

وی بیان داشت: کلیه شهروندان حامی محیط زیست و دوستداران تنوع زیستی در صورت مشاهده شکارچیان که مبادرت به شکار غیر مجاز می نمایند و موجبات خسارت به محیط زیست را فراهم می‌کنند؛ می‌توانند از طریق سامانه تلفنی ۱۵۴۰ اطلاع دهند.

قیاسی گفت: امیدواریم همه بیش از پیش حامی و حافظ جانوران باشیم چرا که نقش و حضور بی‌بدیل آنان در محیط زیست انسان‌ها از جنبه‌های مختلف مهم است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location