سرخط خبرها

مدیر اداره جهاد کشاورزی نهاوند گفت: کار برداشت میوه زردآلو از ۴۲۰ هکتار از باغات شهرستان آغاز و همچنان ادامه دارد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ،علی مروت امیری در گفت‌وگو با خبرنگار ما، گفت: برداشت محصول زردآلو از باغ‌های شهرستان آغازشده است و باغداران نهاوندی کار برداشت ۶ نوع زردآلو را شروع کرده‌اند.

وی اظهار داشت: با توجه به مرغوبیت زردآلو در نهاوند و تلاش کشاورزان امسال محصول باکیفیتی توسط کشاورزان تولید می‌شود.

امیری افزود: کشاورزان نهاوندی بیش از ۱۳ تن از هر هکتار انواع مختلف زردآلو برداشت می‌کنند و به بازار شهرستان و خارج از نهاوند ارسال می‌کنند.

وی ادامه داد: زردآلوی تولیدشده برای مصرف خوراکی، خشک‌کردن، برگه کردن و استفاده برای تهیه غذاهای محلی استفاده می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند گفت: در شهرستان نهاوند ۱۴ هزار هکتار باغ وجود دارد که شامل انواع میوه‌های مختلف می‌شود و علاوه بر نیاز شهرستان به خارج از استان میز ارسال می‌شود.

امیری بیان داشت: در این شهرستان ۴۲۰ هکتار باغ به کشت انواع زردآلو اختصاص داده‌شده است و این شهرستان بیشترین سطح زیر کشت باغ‌های استان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: نهاوند سهم قابل‌توجهی از تولیدات محصولات باغی استان را به خود اختصاص داده و عمده‌ترین تولیدات محصولات باغی این شهرستان، انواع سیب، گردو، هلو، شلیل، زردآلو، به و گیلاس است.

مدیر جهاد کشاورزی نهاوند در پایان گفت: با توجه به تولید انواع محصولات باغی نیاز به صنایع تبدیلی در شهرستان وجود دارد و از سرمایه‌گذاران این بخش برای احداث این کارگاه‌ها درخواست همکاری در این زمینه‌داریم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location