سرخط خبرها

فرماندار شهرستان نهاوند گفت: صنعت و معدن ضمن نظارت بر کار تعاونی ها، بافندگان و پشتیبان ها را هم مورد حمایت فرار دهد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، ضرغام احمدوند در جلسه بررسی مشکلات بافندگان و پشتیبانان فرش شهرستان نهاوند، اظهار کرد: باید با آسیب‌شناسی و برنامه‌ریزی صحیح، جایگاه واقعی فرش نهاوند را تثبیت کرده و فعالان این حوزه هم حمایت شوند تا هدف واقعی در توسعه و ارتقای جایگاه این صنعت محقق شود.

وی افزود: فرش نهاوند قدمت و ریشه شناخته شده‌ای دارد و تعداد قابل توجهی هم در این حوزه فعالیت دارند که اغلب هم شاید بیمه نباشند بر همین اساس هم ضرورت دارد این شاخص ویژه هنری و صنعت ارزآور را بیشتر مورد توجه و بافندگان این حوزه را مورد حمایت قرار داد.

احمدوند ادامه داد: حمایت همه جانبه از فرش نهاوند و بافندگان باید اجرا شود و اداره صمت باید ضمن نظارت بر کار تعاونی‌ها، بافندگان و پشتیبان‌ها را هم مورد حمایت قرار دهد.

فرماندار نهاوند متولیان حوزه صنعت فرش از بافنده تا ادارات مربوطه را دارای وظایفی دانست که باید اجرا و انجام وظیفه کنند و تأکید کرد: اجرای یک پایش در حوزه صنعت فرش شهرستان نیاز است تا علاوه بر شناسایی فعالان این حوزه، مشکلات فعالان، بیمه و تخصیص تسهیلات به افراد واجد شرایط هم به درستی انجام شود.

احمدوند با بیان اینکه فرش نهاوند دارای برندهای جهانی مثل عشوند(کله گلی)، سالاری(گل حیدر) و لَچک سفید است، افزود: طی ادوار گذشته بیشترین منبع درآمد خانوارهای روستایی نهاوند از محل فرش‌بافی بوده اما متأسفانه امروز این موضوع به طور چشمگیری کاهش یافته است.

وی در پایان یادآور شد: اگر به صورت کارشناسی و علمی بتوانیم پتانسیل فرش نهاوند را در حوزه تولید، اقتصاد و اشتغال به درستی مطرح کنیم، حق واقعی این صنعت سودآور را ادا کرده‌ایم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location