سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان نهاوند گفت: در حال حاضر برای کمک به تأمین آب ۱۱ روستای شهرستان نهاوند با تانکر به این روستاها آبرسانی می‌شود.

علی هاشم ده‌پهلوان اظهار داشت: روستاهای محمدیه‌علیا، عشوند، دره‌میرزا، سرخلیج، راوندها، قلعه‌ذراتی، چناران، قشلاق دهفول و قشلاق نجف از جمله روستاهایی هستند که برای کمک به تأمین آب با تانکر به آنها آبرسانی می‌شود.

وی ادامه داد: حدود ۷۰ درصد آب این روستاها از طریق چشمه و یا چاه تأمین می‌شود اما با توجه به کم شدن آب چشمه‌ها و چاه‌های این روستاها در فصل تابستان برای هم‌پوشانی و کمک به تأمین آب از طریق تانکر به این روستاها آبرسانی می‌شود. 

ده‌پهلوان افزود: در طول ایام تابستان ممکن است بعضی از روستاهای شهرستان از جمله روستاهای شهبازآباد، خم‌خسرو، امیرآباد، تپه‌علی، گرجیو، خیرقلی، دارسیبه، توانه، کرک‌سفلی، شیراوند و گوشه بدیع‌الزمان هم به علت کم شدن آب چشمه‌ها و یا چاه‌آبشان نیاز باشد که از طریق تانکر آبرسانی شوند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان نهاوند اضافه کرد: در حال حاضر حل مشکل آب شرب چهار روستای شهرستان نهاوند با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در حال انجام است که این روستاها شامل روستاهای توانه، کرک‌سفلی، شیراوند و گوشه بدیع‌الزمان هستند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر عملیات حفر چاه روستای توانه انجام شده و تجهیز چاه و خط انتقال آن باقیمانده است و روستای کرک سفلی در مرحله حفر چاه جدید قرار دارد، در روستای شیراوند حفر چاه انجام شده و خط انتقال برق هم باید انجام شود و در روستای گوشه بدیع‌الزمان هم در مرحله حفر چاه هستیم. پروژه شبکه فاضلاب شهری نهاوند به ۵۵۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد .

ده‌پهلوان در ادامه به پروژه فاضلاب شهر نهاوند اشاره کرد و گفت: براساس برآوردهای به عمل آمده، برای اجرای کامل پروژه شبکه فاضلاب شهر نهاوند ۵۵۰ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

وی یادآور شد: در حال حاضر عملیات شبکه‌گذاری ۵۵ درصد طرح فاضلاب شهری نهاوند انجام شده و ۴۵ درصد آن فاقد شبکه است. رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان نهاوند تأکید کرد: چنانچه سالانه ۵۰ میلیارد تومان به این طرح اختصاص یابد تکمیل طرح ۱۰ سال به طول خواهد انجامید و این مسأله کار ما را با مشکل مواجه می‌سازد.

به گفته ده‌پهلوان، سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان اعتبار برای ادامه اجرای طرح فاضلاب شهر نهاوند اختصاص داده شد که صددرصد جذب شد. وی درباره اقدامات صورت گرفته در بخش آب روستایی شهرستان نیز گفت: طی دو سال گذشته به میزان ۱۰۳میلیارد تومان عملیات اجرایی در پروژه‌های مختلف روستایی انجام شده است.

ده‌پهلوان در پایان بیان کرد: برای ادامه عملیات اجرایی حوزه آب روستایی در بخش‌های چهارگانه، طی سال جاری ۱۲۳ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است تا بتوانیم طرح‌های مورد نظر را در مناطق روستایی به اتمام برسانیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location