سرخط خبرها

مدیر آب و فاضلاب نهاوند گفت: ظرف ۲ سال گذشته و در دولت سیزدهم بیش از یک هزار میلیارد ریال طرح های آبرسانی روستایی در سطح این شهرستان انجام شده است.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، هاشم ده پهلوان افزود: افزون بر هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های آبرسانی روستایی در سطح این شهرستان و بر اساس برآوردهای اولیه نیاز است.

وی یکی زا مهمترین طرح های آبفای شهرستان نهاوند را شامل اجرای شبکه فاضلاب شهری دانست و گفت: برای اجرای کامل این طرح به رقمی افزون بر پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

او گفت: میزان پیشرفتی فیزیکی این طرح هم اینک بالای ۴۸ درصد است و با تخصیص اعتبار مورد نیاز ظرف یک سال به اتمام و بهره برداری می رسد.

وی یادآور شد: هم اینک عملیات شبکه‌ گذاری ۵۵ درصد طرح فاضلاب شهری نهاوند انجام شده و ۴۵ درصد آن فاقد هنوز شبکه است.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان نهاوند تأکید کرد: اختصاص اعتبارات قطره چکانی برای اجرای این پروژه عظیم کارساز نیست و چنانچه سالانه ۵۰۰ میلیارد ریال به این طرح اختصاص یابد تکمیل آن حدود ۱۰ سال به طول می انجامد.

به گفته ده‌پهلوان، سال گذشته ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار برای شتاب بخشی اجرای طرح فاضلاب شهر نهاوند اختصاص یافت که ۱۰۰ درصد جذب و هزینه شد.

رئیس اداره آب و فاضلاب نهاوند گفت: همچنین هم اینک ۱۰ روستای این شهرستان به دلیل بروز خشکسالی و کمبود منابع آبی با تانکر آبرسانی می شوند.

وی افزود: روستاهای محمدیه‌علیا، عشوند، دره‌میرزا، سرخلیج، راوندها، قلعه‌ذراتی، چناران، قشلاق دهفول و قشلاق نجف از جمله روستاهایی هستند که آب مورد آنها با تانکر تامین می شود.

وی ادامه داد: حدود ۷۰ درصد آب این روستاها از طریق چشمه و یا چاه تأمین می‌شود اما با توجه به کم شدن آب چشمه‌ها و چاه‌های این روستاها در فصل تابستان برای هم‌پوشانی و کمک به تأمین آب از طریق تانکر به این روستاها آبرسانی می‌شود.

ده‌پهلوان افزود: در طول ایام تابستان ممکن است برخی از روستاهای شهرستان از جمله روستاهای شهبازآباد، خم‌خسرو، امیرآباد، تپه‌علی، گرجیو، خیرقلی، دارسیبه، توانه، کرک‌سفلی، شیراوند و گوشه بدیع‌الزمان هم به علت کم شدن آب چشمه‌ها و یا چاه‌آبشان نیاز باشد که از طریق تانکر آبرسانی شوند.

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان نهاوند اضافه کرد: هم اینک حل مشکل آب شرب چهار روستای شهرستان نهاوند با همکاری قرارگاه امام حسن مجتبی(ع) در حال انجام است که این روستاها شامل روستاهای توانه، کرک‌سفلی، شیراوند و گوشه بدیع‌الزمان هستند.

وی تصریح کرد: هم اینک عملیات حفر چاه روستای توانه انجام شده و تجهیز چاه و خط انتقال آن باقیمانده است و روستای کرک سفلی در مرحله حفر چاه جدید قرار دارد، در روستای شیراوند حفر چاه انجام شده و خط انتقال برق هم باید انجام شود و در روستای گوشه بدیع‌الزمان هم در مرحله حفر چاه هستیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location