سرخط خبرها

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: دو شکارچی غیر مجاز که در منطقه حفاظت شده ملوسان نهاوند یک رأس قوچ وحشی ۳ ساله را شکار کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، عزیز قیاسی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ما گفت: منطقه حفاظت شده ملوسان نهاوند دارای تنوع زیست محیطی و گیاهی زیادی است و همه باید در حفظ این منطقه تلاش کنیم.

وی اظهار داشت: با توجه به هوشیاری مأمورین اجرایی و گارد محیط زیست در منطقه حفاظت شده ملوسان دو نفر از شکارچیان سابقه دار که بطور غیر مجاز با حمل سلاح در منطقه حفاظت شده ملوسان در فصل ممنوعه اقدام به شکار کرده بودند دستگیر شدند.

وی اظهار داشت: این دو نفر بدون داشتن هرگونه مجوز قانونی مبادرت به شکار یک راس قوچ وحشی سه سال کرده بودند که دستگیر شدند.

قیاسی افزود: این افراد جهت تحت پیگرد و کیفر قانونی قرار گرفتن به مراجع ذیصلاح قضایی شهرستان معرفی شدند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه چندین دهه است که محیط زیست با ارتقا سطح منطقه ملوسان به حفاظت شده، منطقه ای امن برای وحوش جهت زاد آوری، تخمگذاری و جوجه آوری فراهم نموده است و رژیم حقوقی ویژه‌ای در این منطقه حاکم است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نهاوند گفت: بنابراین متخلفین علاوه بر پرداخت ضرر و زیان وحوش شکار شده به کیفر تا سه سال حبس تعزیری و همچنین جرایم نقدی ده‌ها میلیونی محکوم می‌شوند.

وی اظهار داشت: همچنین از سویی ارزش ژنتیکی و اکولوژیکی این گونه ها چندین میلیارد تومان ارزش دارد که از کلیه شهروندان تقاضا داریم از شکار وحوش و آسیب زدن به تنوع زیستی که بهبود حیات آنها به نوعی به آنان ارتباط دارد خودداری کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location