سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان اظهار داشت :اشتغال جوانان از مهمترین مسائلی است که باید به آن توجه ویژه داشت و یکی از وظایف ما مسئولین، اشتغال و رضایتمندی مردم در این حوزه است .

فرماندار نهاوند با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های مورد تأکید مقام معظم رهبری و دولت سیزدهم اشتغال است ، گفت: همه دستگاهها به این دغدغه ی مهم به دید جهادی نگاه کنند .

احمدوند در ادامه با تأکید بر گزارش دهی هفتگی دستگاههای اجرایی و بانک های عامل در حوزه ی مشاغل خانگی بیان داشت : با توجه به تعهدی که ادارات دارند ۲هزار ۲۱۹نفر تعهد اشتغال شهرستان ،نیاز است برخی ادارات توجه و نیروی بیشتری بکار بگیرند و حتما آمار را در سامانه ثبت کنند و اگر یکی از دستگاهها کم کاری کند در پایان ، کار نتیجه ی خوبی نخواهد داشت . 

وی افزود : ادارات تلاش کنند که اعتبارات بازگشت نخورند و بانک های عامل نیز برای جذب بیشتر اعتبارات تلاش بیشتری کنند .

فرماندار نهاوند در ادامه اظهار داشت : اگر در فرایند ایجاد اشتغال یک مورد کم‌کاری شود زنجیره به مشکل برخواهد خورد ،ادارات از وظایف خود شانه خالی نکنند.

احمدوند گفت : سال گذشته سهمیه اعتبارات مشاغل خانگی ۱۱ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان بوده است که متأسفانه از این رقم ۷ میلیارد و ۲۷۰ میلیون تومان جذب نشد و بازگشت خورد و به‌همین خاطر سهمیه اشتغال در سال ۱۴۰۲ نیز نصف شده و رتبه بندی شهرستان را نیز پائین آورد .

وی افزود : این زیبنده ی شهرستان نهاوند نیست که رتبه ی آخر در جذب اعتبارات مشاغل خانگی باشد و باید این رتبه در سال جاری تغییر یافته و به جایگاه اول و دوم ارتقا یابد.

احمدوند با تأکید بر اینکه در بحث اشتغال مدیران باید دید جهادی داشته باشند ،گفت: از جمله موضوعاتی که دولت بر آن مصمم است رفع موانع اشتغال است که توجه ویژه ای را از جانب متولیان در شهرستان می طلبد و بحث بیمه را هم در اشتغال های ایجاد شده باید مد نظر قرار بگیرد.

وی افزود : به شخصه همه موارد را رصد می کنم و معتقدم حساسیت نسبت به موضوع اشتغال باید بالا باشد تعهدات را اجرایی کنید چرا که بسیاری از مشکلات و دغدغه های مردم از این راه رفع خواهد شد، همچنین مشکل سامانه رصد را برای همیشه حل کنید و همه ی دستگاهها همت کنید تا اگر در حوزه ی اشتغال موانعی هست مرتفع شود.

فرماندار نهاوند در ادامه سخنان خود گذری به انتخابات پیش روی نمایندگی مجلس شورای اسلامی کرد و اظهار داشت : بحث انتخابات یکی دیگر از موضوعاتی است که در نظام جمهوری اسلامی شکل گرفته است و همیشه شاهد حضور پر رنگ مردم در این عرصه اجتماعی هستیم که باعث نا امیدی دشمن می شود .

وی افزود : موضوع پیش ثبت نام اقدام جالبی از جانب وزارت کشور بود که در این عرصه ۱۱۶نفر در شهرستان نهاوند پیش ثبت نام انتخابات خود را انجام دادند.

احمدوند گفت: استقبال با شکوه ، حضور جوانان و بانوان ۳ عنصری هستند که در عرصه انتخابات باعث یأس و نا امیدی دشمنان خواهد شد .

وی افزود : امنیت ، سلامت ، رقابت و مشارکت از نکات مهم مورد تأکید مقام معظم رهبری هستند که برای مردم ایجاد امید میکنند و در این انتخابات و روند اجرایی آن باید مورد توجه ویژه قرار بگیرند.

فرماندار نهاوند در خاتمه بیان داشت: کنگره ۸ هزار شهید استان نزدیک است ، ادارات وظایف ابلاغی را مد نظر داشته و به آن توجه ویژه داشته باشند ، چرا که هر چه داریم به برکت خون همین شهداست. 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location