سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان نهاوند به ریاست احمدوند فرماندار و با حضور معاونین و بخشداران و سایر اعضا در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد.

این جلسه به مناسبت در پیش رو بودن ۲۶ مرداد ماه سالروز ورود آزادگان به وطن تشکیل شد .

ضرغام احمدوند فرماندار نهاوند در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان نهاوند اظهار داشت: ستاد رسیدگی به امور آزادگان در ۲۲ مرداد ۱۳۶۹ تشکیل شد و در این راستا تبادل حدود ۵۰ هزار آزاده را با همین تعداد اسیر عراقی و با هماهنگی دستگاه‌های دیگر برعهده گرفت و در ۲۶ مرداد ماه همان سال اولین گروه آزادگان به میهن بازگشتند .

فرماندار نهاوند گفت : بیست و ششمین روز از مرداد ماه یادآور بازگشت سرافرازانه آزادگان به میهن در سال ۱۳۶۹ و فرصتی برای مرور رشادت‌های این غیور مردان است،  این روز بزرگ را خدمت آزادگان و خانواده های این عزیزان تبریک عرض میکنم .

احمدوند در ادامه بیان داشت : امسال دومین کنگره ملی ۸ هزار شهید استان همدان برگزار می شود و برای این کنگره برنامه ریزی هایی شده است که یکی از این برنامه ها سرکشی به خانواده های معظم شهداست .

وی افزود : همه ی ما مدیون خانواده شهدا هستیم و مسئولین خودشان را مدیون خانواده های معزز شهدا میدانند.

وی تصریح کرد: امسال در راستای این کنگره مقرر شده است که سرکشی ۸۵۳ شهید شهرستان انجام خواهد شد و تندیس منقش به شهیدان آنها تقدیمشان خواهد شد .

فرماندار نهاوند در خاتمه با اشاره به اینکه به برکت خون شهدا خوشبختانه در منطقه رتبه ی برتر را داریم ، گفت : به برکت خون شهداست که امروز در منطقه حرفها برای گفتن داریم و مسئولین خودشان را مدیون شهدا و خانواده های شهدا میدانند و هر کاری لازم باشد برای آنها انجام خواهند .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location