سرخط خبرها

فریاد نهاوند : سمیه شفائی(خبرنگار ) 

30 مرداد 1402

نشست خبری رئیس آموزش و پرورش خزل با فعالان خبر و رسانه شهرستان نهاوند و بخش خزل برگزار شد.

محمد صادق سلگی رئیس آموزش و پرورش بخش خزل در گفتگو با خبرنگاران فعال شهرستان اظهار داشت : اصحاب رسانه بازوان قدرتمند هر شهر وکشوری هستند، از این را ساده و بی ریا گفتیم که در خدمت خبرنگاران باشیم .

وی با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام (ص) مبنی بر اینکه ، قلم نعمت بزرگی از طرف پروردگار است و اگر قلم نبود مُلک و دین استوار نبود گفت: قطعاً همینطور است اگر اصحاب رسانه و قلم نباشند که بتوانند واقعیت را با صداقت بنویسند و ثبت کنند هیچوقت هیچ چیزی پایدار نمی ماند و موجب خیلی از مشکلاتی که وجود دارد به مردم وارونه جلوه داده می شود .

سلگی در ادامه با اشاره به منویات مقام معظم مبنی بر اینکه بدون این دوربین‌ها، قلم‌ها و دلسوزی‌هاى شما خبرنگاران براى تهیه و تنظیم اخبار و مطالب، این کارهاى ما مثل یک چیزهاى تثبیت نشده است ، بیان داشت: اگر واقعاً اصحاب رسانه نباشند این کارها را انجام دهند ، قطعاً هیچ چیزی تثبیت نمی شود.

وی افزود : در راستای این روایات و منویات از شما اصحاب رسانه که بدون هیچگونه چشمداشتی واقعیات را از دورترین مدارس ما انعکاس می دهید و اهمیت آموزش و پرورش را به گوش مردم می رسانند تقدیر و تشکر می کنیم .

وی با اشاره به اینکه خبرنگاران قلم شیوایی دارند ، بیان داشت : در دنیای امروز که به دنیای شیشه ای معروف است و خبرنگاران رسالت بزرگی در این دنیای شیشه ای دارند و باید در راستای جهاد تبیین و امید آفرینی گام بردارند .

رئیس آموزش و پرورش بخش خزل در ادامه با بیان اینکه اگر در آموزش و پرورش قدم های بزرگی نهاده شود کشور رشد بهتر و بیشتری خواهد داشت، گفت: اقدامات خوبی در حوزه های مختلف آموزش و پرورش بخش انجام شده است و قطعاً این اقدامات حاصل کار جمعی و تیمی همه بخش های اداری و مدیران و معلمان مدارس بوده است.

سلگی اظهار داشت: 6 هزار و 373 دانش آموز با 86 آموزشگاه در بخش خزل امسال سال تحصیلی جدید را آغاز خواهند کرد که از این تعداد دانش آموز 3850 نفر در مقطع ابتدایی و 2523 نفر در مقطع متوسطه اول و دوم مشغول به تحصیل می باشند.

وی در خصوص پروژه مهر گفت:پروژه مهر مدارس جزو طرح های لازم و ضروری در بدنه آموزش و پرورش کشور است که شامل کلیه فعالیت هایی می شود که آموزشگاه ها یا حتی ادارات برای بازگشایی هر چه بهتر مدارس انجام می دهند و در ابتدای هر سال تحصیلی در تمامی مدارس اجرا می شود که اگر پروژه مهر قوی انجام شود ، سال تحصیلی خوبی خواهیم داشت .

سلگی با اشاره به اینکه مدرسه سوم شعبان تجهیز می شود برای ستاد اسکان منطقه خزل، بیان داشت: مدرسه راهنمایی سوم شعبان روستای فارسبان که سال هاست بلا استفاده است به علت وجود سراب فارسبان و مسیر گردشگری به ستاد اسکان بخش خزل تغییر کاربری خواهد داد و در صورت موافقت جهادکشاورزی شهرستان احداث اردوگاه دانش آموزی در این روستای هدف گردشگری در حال پیگیری و انجام است.

رئیس آموزش و پرورش خزل با اشاره به اینکه موضوع جهاد تبیین ،عفاف و حجاب در اولویت برنامه های فرهنگی است، اظهار داشت: موضوع جهاد تبیین ، عفاف و حجاب و برگزاری یادواره شهدای فرهنگی و دانش آموز بخش خزل در راستای کنگره 8000 شهید استان در اولویت برنامه های فرهنگی اداره آموزش وپرورش خزل است.

وی در ادامه طرح رتبه‌بندی فرهنگیان را گامی موثر در راستای تکریم مقام معلم دانست و گفت: این مهم با اصل مدرسه محوری تدوین و در دستور کار قرار گرفت.

سلگی با اشاره به اهمیت اجرای طرح رتبه بندی فرهنگیان، اظهار کرد: این مهم در بهترین شرایط ممکن به منظور حراست از جایگاه مقام معلم در دولت سیزدهم اجرایی شد و 251 معلمی که در بخش خزل نسبت به اجرای این طرح معترض بودند پرونده آنها پیگیری و رسیدگی شد.

رئیس آموزش و پرورش بخش خزل در ادامه با اشاره به اینکه طی سال جاری ۳ مدرسه ی بخش خزل توسط خیرین تجهیز و نوسازی شده است ، عنوان کرد: با رایزنی و حمایت های صورت گرفته توسط مسئولین ارشد شهرستان 8 مدرسه توسط بنیاد برکت و بنیاد علوی از مدارس فرسوده بازدید شد که تصمیمات جهت بهسازی، زیبا سازی و نوسازی مدارس اختصاص یافته که ساخت تعدادی از این مدارس توسط بنیاد برکت در حال احداث است.

سلگی در خصوص سرویس های بهداشتی و گرمایشی مدارس گفت: سرویس های گرمایشی مشکلی ندارند اما پیگیر هستیم که مشکلات سرویس هایی که مشکل دارند نیز برطرف شوند، همچنین پیگیر هستیم سرویس های بهداشتی مدارسی که دخترانه و پسرانه هستند ، را جدا کنیم .

وی با تاکید بر ایجاد فضای و کمبود تجهیزات ورزشی در مدارس خزل افزود: از سال گذشته به دنبال ایجاد زیر ساختهای ورزشی و رفع تجهیزات برای مدارش بخش خزل هستیم که در این راستا با احداث دو چمن مصنوعی و خرید توپ و وسایل ورزشی اقدامات خوبی در حال پیگیری و انجام است ، که باید کارهای کلیدی وکاربردی در همه ی بخش ها و علی الخصوص ورزش مدارس بخش خزل انجام دهیم .

photo 2023 08 21 10 56 08

photo 2023 08 21 10 56 04

photo 2023 08 21 10 55 57

photo 2023 08 21 10 56 01

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location