سرخط خبرها

 جلسه ستاد اربعین به ریاست کیانی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار نهاوند و با حضور موکب داران و سایر اعضا در محل سالن شهدای فرمانداری برگزار شد.

 ۴ موکب ثابت در شهرستان نهاوند میزبان زائرین اباعبدالله الحسین (ع) خواهند بود امنیت لازمه ی انجام کار فرهنگی است

سرهنگ حمید پور مهدی اظهار داشت: فرصت خدمت رسانی بسیار کوتاه است، امروز مسئولیم و مشخص نیست چند روز دیگر این مسئولیت و وظيفه ی خدمت رسانی به چه کسی برسد .

وی اشاره ای به منویات مقام معظم رهبری به بحث خدمات رسانی داشت و گفت: اربعین یک عملیات بزرگ معنوی و سیاسی است و انتظار می رود که این نعمت و توفیق خدمتگذاری به مردم را بتوانیم به بهترین نحو ممکن انجام بدهیم .

سرهنگ پور مهدی اظهار داشت: ۴ موکب ثابت در شهرستان نهاوند میزبانی زائرین اباعبدالله الحسین(ع) را برعهده خواهند داشت .

وی بااشاره به اینکه مواکب فرعی در شهرستان نهاوند خدمت رسانی به زائران را برعهده دارند ، افزود : موکب سید الشهدا جنب پارک کوثر، موکب بنی زهرا در سه راهی دهفول، موکب قمر بنی هاشم در ابتدای شهر فیروزان و موکب حضرت زهرا بعد از شهر فیروزان روستای بره فراخ مواکبی هستند که خدمات رسانی به زائران را برعهده دارد .

مدیر پارک صیانت کوثر و مسئول مواکب شهرستان اشاره ای به مشکلات مواکب کرد و گفت: مواکب ثابت شهرستان چون در مسیر جاده قرار دارند و جاده ها هم مشکلاتی چون مشخص نبودن شانه های خاکی و سرعت کاه ها ، خط کشی جاده و تابلوهای راهنمایی دچار مشکل است .

وی افزود : همچنین جهت هدایت ترافیک نیاز به لباس و شب رنگ و کله قندی است .

سرهنگ پور مهدی اظهار داشت : پیشنهاد می شود که شهرداری ها تجهیز و نظافت مساجد و سرویس های بهداشتی ، جمع آوری زباله های مسیر زائرین اباعبدالله الحسین(ع) را برعهده بگیرند .

وی با اشاره به اینکه لازمه ی انجام کار فرهنگی امنیت است ، گفت : امنیت لازمه ی انجام کار فرهنگی است و اگر نیروهای امنیتی در کنار مواکب باشند کارها بهتر انجام خواهند شد.

مدیر پارک صیانت کوثر شهرستان نهاوند بیان داشت : پیشنهاد می شود نذورات مردمی از طریق آستان مقدس امامزادگان جمع آوری شده و از طریق آنها به مواکب کمک رسانی شود .

وی در خاتمه تصریح کرد: یکی از نیازهای اصلی مواکب شهرستان در بحث آرد و نان است که انشالله این نیاز برطرف شود .

 تمام دنیا نگاهشان به برگزاری اربعین حسینی است یاد سردارشهید سلیمانی را در مواکبتان فراموش نکنید

شهروز کیانی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار نهاوند در جلسه ستاد اربعین شهرستان با اشاره به اینکه مدیران دولت سیزدهم باید پای کار باشند و اجازه ندهند کارها روی زمین بمانند ، بیان داشت : دولت سیزدهم خدمت رسانی به مردم را در دستور کار خود قرار داده است و تأکید دارد که دستگاه‌های اجرایی پیشتیبانی از مواکب را در دستور کار خود قرار دهند .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار نهاوند گفت: کنگره بزرگ اربعین حسینی به یاد سردار دلها برگزار می شود ، شاید نتوانیم در کربلا حضور داشته باشیم اما انتظار می رود خدمت رسانی به زائرین اباعبدالله الحسین(ع) به بهترین نحو ممکن این میزبانی را انجام دهیم و یک میزبانی ماندگار برای زائرین به یادگار بگذاریم .

وی با اشاره به اینکه تمام دنیا نگاهشان به برگزاری مراسم اربعین حسینی است ، بیان داشت: حرکت عظیم و معنوی اربعین نشات گرفته از خون شهدا و سردار دلها سردار حاج قاسم سلیمانی است و تمام دنیا نگاهشان به برگزاری اربعین حسینی است در مواکبتان از یاد و عکس های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی استفاده کنید و فراموش نکنید که شهیدحاج قاسم سلیمانی بانی این حرکت عظیم و بین المللی در دوران معاصر است.

وی افزود : پیاده روی اربعین یک حرکت شیعی ، معنوی و بین المللی است که بنیان گذار آن ایران اسلامی است و دشمنان به فکر کمرنگ کردن این حرکت عظیم هستند و این حرکت را فرصت مغتنمی بشماریم برای تولد نوینی که مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب به آن اشاره داشتند .

کیانی اظهار داشت: تمام ظرفیت ها پای کار باشند و جهادی این حرکت عظیم و معنوی اربعین را به بهترین شکل برگزار کنیم و به این خادمی زائرین افتخار کنیم .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار نهاوند گفت: آنچه در مواکب باید در نظر گرفته شود کار فرهنگی و جهاد تبیین است از این ظرفیت برای معرفی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده شود . 

وی افزود : بهداشت و درمان شهرستان نظارت کامل بر تهیه و توزیع غذا داشته باشند .

وی تصریح کرد : ۵ نانوایی روزانه ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ قرص نان در اختیار مواکب قرار خواهد داد ۲ نانوایی در شهر فیروزان ، ۱ نانوایی در روستای دهفول و دو نانوایی هم در شهر نهاوند این کار را انجام خواهد داد.

کیانی در خاتمه بیان داشت: ادارات ارشاد اسلامی ، میراث فرهنگی و تبلیغات اسلامی ذیل کنگره ۸ هزار شهید استان همدان بروشوری با عنوان معرفی مشاهیر نهاوند تهیه و در اختیار زائرین اباعبدالله الحسین(ع) قرار دهند. 

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location