سرخط خبرها

سمیه شفائی (خبرنگار)

بخشداری ها ، نقش مهمی در موفقیت برنامه‌ها و طرح‌های توسعه شهری و روستا‌های بخش به عهده دارند، این موضوع به ویژه در ارتباط با توسعه پایدار بیشتر اهمیت پیدا می‌کند. در همین راستا بخشداری خزل نهاوند طرحهای زیر ساختی مختلفی را در راستای توسعه در این بخش انجام داده است . خوشبختانه با همت و تلاش دولت سیزدهم و همه مدیران دولتی تحت ارشادات و رهنمودهای نماینده عالی دولت در شهرستان، اقدامات خوبی در زمینه راههای مواصلاتی سطح بخش، حوزه آموزش و پرورش، اشتغال و کمیته امداد، پروژه مسکن ملی شهر فیروزان ، عملیات اجرایی روستاهای بخش خزل ، آبرسانی و امور آب های روستایی و برق مردم به عمل آمده است که گوشه ای از این اقدامات را به اطلاع مردم عزیز بخش خزل و شهرستان نهاوند می رساند.

photo 2023 09 05 12 34 46

photo 2023 09 05 12 34 36

photo 2023 09 05 12 34 15

photo 2023 09 05 12 34 32

در حوزه راه های مواصلاتی سطح بخش:

۴ خطه نمودن محور مواصلاتی نهاوند_کرمانشاه با اعتباری بالغ بر ۲۰۸ میلیارد تومان آغاز شده است. عملیات تعریض پل حاج علی مراد با اعتبار چهار و نیم میلیارد تومان آغازشده ، همچنین عملیات زیرسازی و آماده نمودن زیرگذر دوراهی شهرک با اعتباری بالغ بر چهار و نیم میلیارد تومان، آسفالت محور مواصلاتی روستای شهرک تا فارسبان از دوراهی که نیمی از آن به پایان رسیده است با اعتباری بالغ بر ۷ و نیم میلیارد تومان آسفالت، راه روستایی اکبرآباد ، شریف‌آباد در حدود ۲ کیلومتر که به بهره‌برداری رسیده است. تامین اعتبار راه روستایی احمدآباد اولیا و طرح مطالعاتی آن و اجرای مناقصات جهت واگذاری به پیمانکار برای شروع عملیات اجرایی، آغاز زیرسازی محور مواصلاتی روستای علی آباد، امین آباد ،جهت آسفالت. ترمیم آسفالت راه‌های روستایی روستاهای دهموسی و حاجی آباد انجام شده است .

در حوزه برق :

پست برق نهاوند ۴ با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان که ۵۰ میلیارد آن تاکنون تخصیص و پروژه در حال عملیات اجرایی است و مشکل قطعی برق و افت ولتاژ در سطح بخش خزل برای همیشه برطرف خواهد شد، انجام شده است . بهره برداری از سردخانه ۴۰۰۰ تنی بره فراخ بخش خزل درسال جاری: سردخانه ۴۰۰۰ تنی بره فراخ بخش خزل با اعتباری بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در دهه ی فجر سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید در حوزه آموزش و پرورش: هم اکنون در سطح منطقه خزل ۷ مدرسه در حال ساخت است که از این هفت مدرسه، سه مدرسه مهرماه امسال افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید، همچنین سه زمین چمن مصنوعی مدارس احداث که دو مدرسه قبلاً افتتاح و یکی از مدارس ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در دهه فجر سال جاری افتتاح خواهد شد. درخصوص تجهیز مدارس سطح بخش خزل اعتباری بالغ بر یک میلیارد و سیصد میلیون تومان جذب شده است.

در حوزه اشتغال و کمیته امداد:

در حوزه‌ی اشتغال و کمیته امداد تبصره‌های ۱۸ و ۱۶ ده میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص داده شده که توسط بانک‌های عامل ۴ میلیارد و ۵۵۰ هزار تومان پرداخت شده و الباقی آن در حال طی مراحل تشکیل و تکمیل پرونده در بانک های عامل میباشد. . سهمیه مسکن محرومین اختصاص یافته به بخش خزل ۵۴ مورد بوده است که از این تعداد ۸ مورد آنها تکمیل و ۱۴ باب آنها در مرحله نازک کاری و ۳۲ باب در حال احداث می‌باشد.

در حوزه پروژه مسکن ملی شهر فیروزان :

پروژه مسکن ملی شهر فیروزان کوی فرهنگیان کلیه کارهای اولیه آن انجام شده است و پیامک‌ به همه افراد واجد شرایط جهت پرداخت هزینه کارشناسی شده پایه ارسال تا پس از واریز مبلغ به بانک عامل معرفی شوند.

در حوزه عملیات اجرایی روستاهای بخش خزل :

مجموعه عملیات اجرایی بهسازی روستاهای سطح بخش خزل در حوزه بنیاد مسکن و دهیاری‌ها عبارتند از ؛ انواع جدول نهری کتابی کانیو به متراژ ۹۷۲۲ متر طول در مجموع از ابتدای سال جاری اجرا شده است ، ۲۸۶۰۰ متر مربع زیرسازی معابر در سطح روستاها صورت گرفته ، ۷۰۰ متر کانال سنگی و بتونی نیز انجام شده است. در سطح بخش خزل ۱۱ روستا از روستاهای سطح بخش قرارداد آسفالت معابر عمومی و خیابان‌های آنها به مرحله نهایی رسیده و در روستاهای رزینی، لیلاس، شیراوند، عباس آباد، دره میرزا زیرسازی پایان یافته و آسفالت معابر در آنها در حال انجام است. روستاهای گردیان، ده موسی تپه یزدان، داریاب، قشلاق و بره فراخ به نوبت در حال انجام پروژه زیرسازی و آماده سازی برای آسفالت معابر می‌باشند.

در حوزه آبرسانی و امور آب های روستایی :

در زمینه احداث چاه آب اصلاح شبکه اصلاح خط رفت و برگشت و ساخت مخزن آب ۱۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان پروژه‌های تکمیل شده می‌باشد ،همچنین پروژه‌های در حال اجرا و دارای قرارداد در همین زمینه به مبلغ ۱۵ میلیارد و یکصد میلیون تومان می‌باشد تکمیل و افتتاح پروژه خانه بهداشت روستای تاریک دره پایین به متراژ ۱۰۰متر مربع و اعتبار ۶۵۰ میلیون تومان.

عباس تکلو بخشدار فیروزان (خزل)

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location