سرخط خبرها

امام‌جمعه نهاوند گفت: دوران دفاع مقدس گنجینه‌ای تمام‌نشدنی است که باید با بهره‌مندی از زبان هنر در همه عرصه‌ها از این گنجینه معنوی استفاده شود.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباسعلی مغیثی در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: بعد از پیروزی انقلاب و درحالی‌که اوضاع کشور سروسامان نداشت دشمنان صدام را به جان انقلاب نوپای اسلامی انداختند.

وی اظهار داشت: بر اساس پیش‌بینی‌های آن‌ها و با توجه به پشتیبانی‌هایی که از صدام کرده بودند کار انقلاب را در کمتر از یک ماه تمام‌شده می‌دانستند ولی با مقاومت و ایستادگی مردم پس از ۸ سال یک وجب از خاک کشور را نتوانستند تصرف کنند.

امام‌جمعه نهاوند افزود: علی‌رغم همه دشمنی‌ها ولی انقلاب اسلامی پیروز شد و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب کردند که این پیروزی نشان‌دهنده اعتقاد مردم به اسلام و پیروی از ولی‌فقیه بود.

وی در ادامه به اشاره به درس‌هایی که باید از دفاع مقدس فرابگیریم، بیان داشت: در همه عرصه‌های فرهنگی و هنری باید از گنجینه بی‌نهایت دفاع مقدس بهره ببریم.

حجت‌الاسلام مغیثی گفت: درزمینهٔ ترویج فرهنگ دفاع مقدس کم‌کار کرده‌ایم که باید با ساخت فیلم‌ها و با استفاده از زبان هنر بتوانیم صلابت، ایمان، اخلاص و صداقت رزمندگان و خانواده آن‌ها را به همگان نشان دهیم.

وی ادامه داد: باید نسل جوان را هرچه بیشتر با این فرهنگ دفاع مقدس آشنا کنیم و شهدای عزیزی که تقدیم کرده‌ایم را به‌عنوان الگو برای جوانان معرفی کنیم.

امام‌جمعه نهاوند افزود: پیروزی در دوران دفاع مقدس ثمره مقاومت و ایستادگی مردم است و امروز به برکت درس‌هایی که از دوران دفاع مقدس گرفته‌ایم پیشرفت کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: ضرورت بازخوانی وضعیت کشور در دوران دفاع مقدس بسیار مهم است درزمانی که در اوایل انقلاب چیزی نداشتیم و با این‌چنین وضعیتی در مقابل دشمنان پیروز شدیم.

حجت‌الاسلام مغیثی گفت: باوجود همه تحریم‌ها و تهدیدها ولی با اتکا به دین خدا و مقاومت مردم در دفاع مقدس پیروز شدیم و تا زمانی که به خدا اتکا داشته باشیم موفق خواهیم شد.

وی بیان داشت: در دوران دفاع مقدس با ابتکارات جوانان شجاع و باایمان این مرزوبوم کارهای بسیار بزرگی انجام دادیم و الآن هم برای پیشرفت انقلاب اسلامی به جوانان مؤمن و باایمان نیاز است.

امام‌جمعه نهاوند افزود: بعد از دفاع مقدس در عرصه‌های مختلف با اتکا به نیروهای داخل کشور و با بهره‌مندی از جوانان باتقوا بسیار پیشرفت کرده‌ایم و جهانیان را از این پیشرفت‌ها متحیر کردیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location