سرخط خبرها

دکتر حسن بهرام نیا نماینده مردم شریف شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی در حاشیه سفر وزیر نیرو به شهرستان و در مراسم آغاز عملیات اجرایی سد گرین با اشاره به گوشه‌هایی از مفاخر سیاسی انقلابی فرهنگی و اجتماعی و قدمت ۷۰۰۰ ساله شهرستان نهاوند گفت: مردم شریف نهاوند در همه عرصه ها که در قبل از انقلاب چه در بعد از انقلاب انقلابی بودن خود را به ثبوت رسانده اند ومی توان از تقدیم ۸۵۱ شهید بزرگوار به انقلاب اسلامی آن را اثبات کرد .

 وی افزود:  با توجه به قدمت تاریخی ، سیاسی ، انقلابی ، شهرستان نهاوند عقب مانده بود ، اما خوشبختانه این عقب ماندگی با همدلی و همراهی و هم آوایی مردم و مسئولین در حال جبران است.

حسن بهرام نیا در ادامه گفت: تنها دلخوشی مردم شهرستان نهاوند سد گرینی بود که در سال ۱۳۹۰ عملیات اجرایی آن شروع شد، اما 30 سد از سدهای کشور تعطیل شدند که یکی از آنها سد گرین نهاوند بود که متأسفانه هم از ردیف اجرایی و هم اعتباری آن حذف شد.

نماینده مردم شریف شهرستان نهاوند در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: سال گذشته این پروژه در قالب فاینانس ارتباطی ۳۷۵ میلیارد تومان به پیمانکار سپرده شد اما با توجه به ضعف پیمانکار خلع ید شد اما امسال با همت مسئولین کشور و استان توانستیم این پیمان را با اعتبار ۲۳۵ میلیارد تومان در قالب هیئت سه نفره به پیمانکار جدید بسپاریم.

بهرام نیا گفت : از مجموع آب این سد ۱۹.۱ مترمکعب و برای شرب سه میلیون مترمکعب رای صنعت و ۳۵ میلیون مترمکعب هم برای حق آبه کشاورزان پیش بینی شده است.

وی در خاتمه گفت: سد گرین یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان نهاوند بود و با توجه به اینکه نهاوند با ۱۳۳ را و خروجی آب ۱۰ میلیون مترمکعب در ثانیه شرایط خوبی داشت خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته و مساعدت وزیر وقت نیرو توانستیم تخصیص برای ۱۰۰ بگیریم و عملیات اجرایی سد را احیا کنیم و امروز برای دومین بار عملیات اجرایی سد گرین آغاز می شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location