سرخط خبرها

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار نهاوند گفت: مشکلات میدان میوه و تره‌بار شهرستان با سلامت و امنیت غذایی مردم ارتباط دارد که باید هرچه سریع‌تر پیگیری و ساماندهی شود و کوتاهی در این زمینه پذیرفتنی نیست.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، شهروز کیانی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی و ستاد پیشگیری از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نهاوند گفت: برگزاری مرتب جلسات این کارگروه و اجرای مصوبات آن که با سلامت مردم مرتبط است برای همه دستگاه‌ها لازم‌الاجرا است.

وی افزود: امنیت سلامت در کنار امنیت داخلی و مرزهای ایران عزیزمان باعث اطمینان و آرامش خاطر مردم در جامعه می‌شود بنابراین آموزش، اطلاع‌رسانی و تشدید نظارت‌ها بر اجرای مصوبات کارگروه سلامت و امنیت غذایی ضروری است و کوتاهی دستگاه‌ها در این زمینه پذیرفته نیست.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار در ادامه به ایرادات تنها میدان میوه و تره‌بار شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: عدم شفافیت در نحوهٔ کارکرد برخی غرفه داران و بارفروشان سیار، وضعیت نامناسب بهداشتی و نظافت، دپوی زباله‌ها، بی‌نظمی و آشفتگی و همچنین ضعف در سیستم نظارت در میدان مرکزی میوه و تره‌بار که به‌نوعی با سلامت و امنیت غذایی مردم ارتباط دارد ازجمله مشکلاتی است که باید هرچه سریع‌تر پیگیری و ساماندهی شود.

کیانی در بخش دیگری از سخنانش افزود: به‌منظور برنامه‌ریزی و هماهنگی برای جلوگیری و پیشگیری از بروز بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان رصد و پایش تالاب‌ها و استراحتگاه‌های پرندگان مهاجر در شهرستان ضروری است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار نهاوند گفت: جلوگیری از فروش طیور زنده در سطح شهر، عرضه تخم‌مرغ فله و محلی و جابجایی کود مرغی بدون هماهنگی اداره دامپزشکی شهرستان و سایر دستگاه‌های ذی‌ربط ممنوع است و باید پیگیری شود.

علی احسان خیشوند رئیس مرکز بهداشت نهاوند نیز در رابطه با وضعیت میدان میوه تره و بار گفت: سو مدیریت در تمام ابعاد این میدان موج می‌زند.

وی ادامه داد: وضعیت نامناسب معابر، غرفه‌ها و سرویس بهداشتی مشهود است و بارزترین آن عدم مدیریت درست پسماند زباله‌ها و ضایعات میوه در این میدان است که سبب تجمع حشرات شده و سلامت مردم و کارگران را تهدید می‌کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location