سرخط خبرها

جلسه مدیریت بحران شهر برزول به ریاست جعفرسلگی معاون عمران و برنامه ریزی فرماندار و با حضور فرشته سلگی بخشدار زرین دشت ، حمیدرضا معصومی شهردار و اعضای شورای شهر و جمعی از مسئولین شهرستان نهاوند و بخش زرین دشت در شهرداری شهر برول برگزار شد .

فرشته سلگی بخشدار زرین دشت در این جلسه  اظهار داشت : سیل اخیر یک مشکل غافلگیر کننده در شهر برزول بود.

سلگی افزود: یکی از دلایل مهمی که این اتفاق افتاد به دلیل زیر ساختهایی است که از گذشته در شهر برزول انجام شده و یا مناسب نبوده یا خوب مدیریت نشده اند.

سلگی بیان داشت :  از سایر دستگاه ها خواست ماشین آلات و امکانات مورد نیاز را در اختیار شهرداری قرار دهند تا هرچه سریعتر مشکلات مردم را برطرف کنند.

حمیدرضا معصومی شهردار برزول‌نیز گفت: طبق گفته اهالی شهر این اتفاق طی سال های اخیر بی سابقه بوده است.

بنده در زمان وقوع این اتفاق در ماموریتی که از طرف استانداری دعوت شده بودیم حضور داشتم، اما تمام فکر و دغدغه ام مردم و شهر برزول بوده و دورادور از طریق همکارانم پیگیر حل مشکلات مردم بودم.

معصومی افزود:با تمام بی لطفی هایی که از سوی فضای مجازی و رسانه ها به عوامل شهرداری شد اما از همان لحظه شروع بارندگی و ایجاد سیل نیروهای شهرداری پای کار بودند و تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن مشکلات مردم به کار گرفتند.

شهردار برزول گفت: امکانات و نیروهای خدمات شهری شهرداری برزول برای مقابله با اینگونه بحران ها بسیار کم هست و ماشین آلاتی که باید در همچین مواقعی مورد استفاده قرار گیرد متاسفانه در شهرداری موجود نیست اما با این وجود در بحران اخیر باز هم به هر شکل نیروهای ما سنگ تمام گذاشتند.

جعفر سلگی معاون عمران و برنامه ریزی فرمانداری نهاوند در این جلسه گفت: بارندگی اخیر با بحرانی که بوجود آورد و با تمام حرف و حدیث ها، به خوبی مدیریت شد.

سلگی افزود: این جلسه برای جلوگیری از بحران های بعدی برگزار شده تا بتوانیم خسارات وارده را بررسی و جبران کنیم.

در بحران اخیر اگر کاستی هایی هم بوده به خاطر نبود زیر ساخت هایی ست که از گذشته وجود داشته و باید برای رفع این مشکلات چاره ای اندیشیده شود.

سلگی افزود: تمام‌ تلاش ما این است با کمترین هزینه ها و در کوتاهترین زمان ممکن بتوانیم وضعیت شهر را به حالت عادی برگردانیم.

خسارتی که به مدارس وارد شده را از طریق سازمان نوسازی مدارس پیگیری می کنیم و از سازمان نوسازی دعوت خواهیم کرد تا از اعتباراتی ک برای اینگونه موارد پیش بینی شده استفاده کنیم.

سلگی افزود: پیشنهاد می شود سیل بند در مسیر سیل احداث شود تا هم در ذخیره آب کمک کند، هم از فرسایش خاک جلوگیری و هم در بحث ذخایر آب های زیرزمینی مفید واقع شود و از بروز اینگونه حوادث پیشگیری کند.

photo 2023 11 06 10 41 26

photo 2023 11 06 10 41 40

photo 2023 11 06 10 41 32

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location