سرخط خبرها

در ستاد بحران بخش زرین‌دشت در خصوص سیلاب اخیر و خسارت‌های واردشده و لزوم تجهیز شهرداری به ماشین‌آلات مناسب مواقع بحران بحث و تبادل‌نظر شد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، پس از بارندگی‌های اخیر و وقوع سیلاب جلسه ستاد بحران شهر برزول به ریاست معاون عمران و برنامه‌ریزی فرماندار، فرشته سلگی بخشدار زرین‌دشت، حمیدرضا معصومی شهردار برزول و اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مسئولین در سالن جلسات شهرداری برزول برگزار شد.

فرشته سلگی بخشدار زرین‌دشت در این جلسه گفت: سیل اخیر یک مشکل غافلگیرکننده در شهر برزول بود و یکی از دلایل مهمی که این اتفاق افتاد به دلیل زیرساخت‌هایی است که از گذشته در شهر برزول انجام‌شده و یا مناسب نبوده یا خوب مدیریت نشده‌اند.

وی از سایر دستگاه‌ها خواست ماشین‌آلات و امکانات موردنیاز را در اختیار شهرداری قرار دهند تا هرچه سریع‌تر مشکلات مردم را برطرف کنند.

جعفر سلگی معاون عمران و برنامه‌ریزی فرمانداری نهاوند نیز در این جلسه گفت: بارندگی اخیر با بحرانی که به وجود آورد و با تمام حرف‌وحدیث‌ها به‌خوبی مدیریت شد.

وی افزود: این جلسه برای جلوگیری از بحران‌های بعدی برگزارشده تا بتوانیم خسارات وارده را بررسی و جبران کنیم.

سلگی اظهار داشت: در بحران اخیر اگر کاستی‌هایی هم بوده به خاطر نبود زیرساخت‌هایی است که از گذشته وجود داشته و باید برای رفع این مشکلات چاره‌ای اندیشیده شود.

معاون عمرانی فرماندار گفت: تمام تلاش ما این است با کمترین هزینه‌ها و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بتوانیم وضعیت شهر را به حالت عادی برگردانیم.

وی بیان داشت: خسارتی که به مدارس واردشده را از طریق سازمان نوسازی مدارس پیگیری می‌کنیم و از سازمان نوسازی دعوت خواهیم کرد تا از اعتباراتی ک برای این‌گونه موارد پیش‌بینی‌شده استفاده کنیم.

سلگی افزود: پیشنهاد می‌شود سیل بند در مسیر سیل احداث شود تا هم در ذخیره آب کمک کند، هم از فرسایش خاک جلوگیری و هم در بحث ذخایر آب‌های زیرزمینی مفید واقع شود و از بروز این‌گونه حوادث پیشگیری کند.

حمیدرضا معصومی شهردار برزول نیز در این جلسه گفت: طبق گفته اهالی شهر این اتفاق طی سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است.

وی ادامه داد: بنده در زمان وقوع این اتفاق در مأموریتی که از طرف استانداری دعوت‌شده بودیم حضور داشتم اما تمام فکر و دغدغه‌ام مردم و شهر برزول بوده و دورادور از طریق همکارانم پیگیر حل مشکلات مردم بودم.

معصومی افزود: با تمام بی‌لطفی‌هایی که از سوی فضای مجازی و رسانه‌ها به عوامل شهرداری شد اما از همان لحظه شروع بارندگی و ایجاد سیل نیروهای شهرداری پای‌کار بودند و تمام تلاش خود را برای به حداقل رساندن مشکلات مردم به کار گرفتند.

شهردار برزول گفت: امکانات و نیروهای خدمات شهری شهرداری برزول برای مقابله با این‌گونه بحران‌ها بسیار کم هست و ماشین‌آلاتی که باید در همچنین مواقعی مورداستفاده قرار گیرد متأسفانه در شهرداری موجود نیست اما بااین‌وجود در بحران اخیر بازهم به هر شکل نیروهای ما سنگ تمام گذاشتند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location