سرخط خبرها

رئیس اداره آبخیزداری و منابع طبیعی نهاوند از بذرکاری یکصد هکتار از مراتع جنگلی این شهرستان خبر داد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، داریوش عباسی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: در راستای طرح کاشت یک میلیارد نهال در کشور با مشارکت بهره‌برداران جوامع محلی و سازمان همیاری شهرداری‌های استان طرح احیا و غنی‌سازی منطقه جنگلی ۱۰۰ هکتار از اراضی منطقه گیان بذرکاری شد.

وی افزود: بذر کاشته شده در این منطقه حدودا ۱۲۵ هزار مورد است که از گونه ذخیره‌گاهی بلوط و ارژن بوده و با مشارکت جوامع محلی انجام شده است. رئیس اداره آبخیزداری و منابع طبیعی هدف از اجرای این پویش را غنی‌سازی جنگل‌ها و مراتع و حفظ ذخیره‌گاه‌ها و احیا و توسعه آنها عنوان کرد و گفت: محل اجرای بذر و نهال‌کاری در منطقه گیان انتخاب شده که یکی از بزرگترین ذخیره‌گاه‌های جنگلی شهرستان را داراست.

وی با بیان اینکه این اقدام در راستای کاشت یک میلیارد نهال در سطح کشور طی چهار سال صورت می‌گیرد اضافه کرد: در نهاوند نیز که قابلیت توسعه جنگل وجود دارد طی چهار سال آینده سالانه در اراضی عمومی و عرصه‌های جنگلی شهرستان نهال و بذر نهال کشت می‌شود.

عباسی افزود: در این راستا فردا در منطقه بام نهاوند نیز با همکاری شهرداری طرح کشت نهال در حدود ۶۰ هکتار از اراضی منطقه کشت می‌شود. وی گفت: توجه به منابع طبیعی و تولید و کاشت نهال در مقیاس‌های مختلف برای کشور ما بسیار پراهمیت است و در همین راستا ما از گروه‌های مردمی برای تحقق این امر درخواست یاری داریم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location