سرخط خبرها

فریاد نهاوند : زهرا سهرابی – خبرنگار

در روز قیامت حتی از رأی سفید نیز سؤال می‌شود. (مقام معظم رهبری )

همواره و همیشه در کشورهایی که مسئولین عالی رتبه مثل ریاست ‌جمهور یا نمایندگان مجلس با رأی ‌مستقیم مردم انتخاب می شوند، مردم میتوانند نقش عمده و اساسی و تاثیرگذاری در حاکمیت سرزمین خود نشان دهند.

نمایندگان مردم که با رأی مستقیم شهروندان برگزیده می شوند به عنوان وکلای بلامنازع آنان، از نظر قانونی در تصمیم گیری های مهم مملکتی مداخله و حضور دارند و به عنوان اعضای قوه مقننه، به قانونگذاری می پردازند.

در جامعه ای که ممکن است همه افراد درگیر مشکلات اقتصادی، تبعیض و ... باشند، بهترین گزینه برای از بین بردن همه این معضلات حضور در پای صندوق های رأی و انتخاب افراد اصلح و خدمتگزار برای انجام این امور است.

قهر کردن با صندوق رأی هیج مشکلی را از هیچ مملکتی حل نکرده است، بلکه زمینه را برای سوء استفاده افراد فرصت طلب برای بهره برداری از این رفتار سیاسی فراهم میکند.

مردم ما حتی اگر خواستار تغییراتی هم هستند، بهترین راه حل آن حضور گسترده در پای صندوق های رأی و انتخاب افراد پاک دست و متخصص برای اداره امور کشور است تا با حضور در مجلس قانونگزاری، قوانینی به تصویب برسانند که مردم را به خواسته هایشان نزدیک تر کند.

صندوق رای بهترین و کم هزینه ترین راه برای اصلاح امور و اداره کشور و تحقق حاکمیت مردم بر سرنوشت خود است.حضور در صحنه‌های مختلف انتخاباتی یک وظیفه قانونی و شرعی برای هر فرد ایرانی است، مشارکت جمعی درپای صندوق های رأی و ‌انتخاب افراد توانمند واصلح، بهترین گزینه برای رسیدن مردم هرکشوری، به خواسته ها و آرمانهایشان است.

مسلماً حضور پرشور مردم ایران در انتخابات مورد پسند بیگانگان وغربیان نخواهد بود، چرا که آنها همواره خواستار نا امنی و عدم استقلال ملت ایران بوده اند، و خواهان جامعه ای آشفته و وابسته به خودشان هستند،درحالیکه ما میتوانیم با شرکت در انتخابات و با حضور پرشورخود پای صندوق های رأی و سایر فعالیتهای سیاسی نشان ‌دهیم که می‌توانیم مستقل عمل کنیم و روی پای خود بایستیم.

مردم در انتخاب نماینده واقعی خود دقت لازم را بکار گیرند و کسی که وعده دروغ میدهد... هزینه ی فراوان میکند.... اطرافیان ناسالم دارد... تبلیغات نامتعارف میکند و.... را از گردونه انتخاب خود حذف نمایند.

هرچند در این میان دشمنان ایران زمین، با تبلیغات سوء و با سیاه نمایی پیشرفتهای زیر بنایی کشورمان درسالهای اخیر در اکثر حوزه ها، سعی در دلسرد کردن مردم دارند و تلاش میکنند مردم ایران از صندوقهای رأی کناره گیری کنند اما باید بدانیم ویژگی دشمن، دشمنی کردن است و انتظار دیگری نباید از دشمن داشت، و به وسوسه خناسان و معاندان و فتنه گران توجه نکنیم و با‌حضور در عرصه انتخابات زمینه توسعه، ترقی وپیشرفت سرزمین خود را فراهم نمائیم.

با توجه به منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) : اگر کسی برای نمایندگی مجلس، دهان مردم را شیرین کرد باید رد صلاحیت شود نماینده ای که از فقد یا ضعف نظارت ها سواستفاده می کند و برای جمع آوری رأی به مردم پول می‌دهند یا دهان مردم را شیرین می‌کنند، بدانید که این آدمها، آدمهای نامناسبی هستند.

وقتی معلوم می‌شود اینها کسانی هستند که به‌خاطر امور مادّی و در راه کسب متاع دنیوی می‌خواهند مسند با ارزشی را که قانون برای مردم وضع می‌کند، غصب کنند، بایستی جلوشان گرفته شود،اگر نماینده‌ای بر سرِ کار آید که قبل از ورود به مجلس، خود را وامدار دیگران کرده و مجبور باشد در مجلس وام آنها را ادا کند؛ نان هایی به قرض گرفته باشد و بخواهد زمانی که به مجلس می رود، قرض خود را ادا کند؛ به‌درد نمی‌خورد، اگر واقعاً این‌طورکسانی را شناختید، بی‌دریغ ردشان کنید.

لازم به یادآوری است که طبق مصوبه مجلس درباره اصلاح بند یک ماده ۸۳ قانون انتخابات مجلس گفته شده که هرگونه خرید و فروش مستقیم یا غیرمستقیم رأی یا فعالیت و تبلیغات انتخاباتی مستقیم و غیرمستقیم از طریق توزیع اقلام و لوازمی که برای دریافت‌کننده جنبه انتفاعی داشته باشد، اعطای کمک‌های نقدی و غیرنقدی به اشخاص حقیقی و حقوقی، اماکن عمومی و مذهبی، هیأت‌ها و امور خیریه، اعطای وام، پاداش و یا امتیازات از زمان ثبت‌نام در انتخابات» جرم محسوب می‌ شود و مرتکب، به مجازات درجه شش موضوع ماده (۱۹) قانون مجازات اسلامی به استثنای حبس و محرومیت از داوطلبی در دو دوره نمایندگی مجلس محکوم می‌شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location