سرخط خبرها

در سفر یک روزه مدیرکل دامپزشکی استان از شهرستان نهاوند مطرح شد؛

واحد فرآوری و قطعه بندی آبزیان نهاوند پتانسیل خوبی برای صادرات دارد

طرح توسعه کشتارگاه صنعتی دام نهاوند پیگیری می شود

فریاد نهاوند آنلاین ، مدیرکل دامپزشکی استان همدان و هیئت همراه در سفر یک روزه خود به شهرستان نهاوند ضمن دیدار با فرماندار نهاوند از کشتارگاه صنعتی دام و واحد فرآوری و قطعه بندی آبزیان بازدید کرد.

دکتر امیر حسین نقی پور ضمن بازدید از سالن کشتار دام سبک و سنگین از سردخانه و سایر تاسیسات موجود در کشتارگاه بازدید کرد.

وی در ادامه بر اهمیت توجه به مسائل بهداشتی مرتبط با کشتارگاه دام به ویژه استفاده از سالن پیش سرد جهت ارتقاء کیفیت بهداشتی و خوراکی گوشت قرمز، اجرای مصوبات کمیته ساماندهی کشتارگاه دام، رعایت بهداشت فردی کارکنان شاغل در کشتارگاه و همکاری با بازرس بهداشتی و ناظر ذبح شرعی تاکید کرد.

مدیرکل دامپزشکی استان هدف از این بازدید‌ را ارزیابی وضعیت موجود واحد‌های کشتارگاه و نظارت بر عملکرد آن‌ عنوان کرد و افزود: نظارت بر حسن اجرای ضوابط بهداشتی دامپزشکی و ارزیابی نحوه نظارت اداره دامپزشکی شهرستان بر کشتارگاه‌ و همچنین نحوه عملکرد ناظر دولتی در این واحد تولیدی از دیگر مواردی بود که در این بازدید بررسی شد.

وی تاکید کرد: برای اینکه نهایت استفاده از توانمندی و ظرفیت کشتارگاه صنعتی دام شهرستان نهاوند به عنوان دومین کشتارگاه صنعتی دام استان شود می‌طلبد این واحد با توجه به درخواست مالک توسعه پیدا کند بنابراین دامپزشکی استان در هر زمینه‌ای که نیاز باشد با این مجموعه همکاری و پیگیری لازم را خواهند داشت.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در ادامه سفر خود به شهرستان نهاوند از واحد فرآوری و قطعه آبزیان در نهاوند بازدید کرد دکتر امیرحسین نقی پور در حاشیه این بازدید گفت: این مجتمع به عنوان بزرگ‌ترین مجتمع فرآوری و قطعه بندی ماهی و گوشت قرمز در غرب کشور با ظرفیت یک هزار تن، از پتانسیل خوبی برای صادرات آبزیان برخوردار است.

وی ضمن بازدید از قسمت‌های مختلف این واحد، اظهار داشت: یکی از اهداف مهم اداره کل دامپزشکی استان ، حمایت همه جانبه از تولیدکنندگان در کمترین زمان ممکن است که نیاز است نظارت عالیه بر تولید، توزیع، نگهداری و حمل و نقل برابر ضوابط و مقررات بهداشتی دامپزشکی صورت پذیرد.

دکتر نقی پور تاکید کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل این واحد در حوزه بسته‌بندی و صادرات آبزیان نیاز است براساس برنامه و مدت زمان مشخص نسبت به رفع موانع، توسعه و تجهیز این واحد اقدامات لازم صورت گیرد.

مدیرکل دامپزشکی استان همدان در پایان گفت: شهرستان نهاوند به عنوان یکی از مهمترین مراکز آبزی پروری غرب کشور با دریافت کد IR که ویژه صادرات است، سالانه ۸۰۰ تن ماهی گرم و منجمد به کشورهای اوراسیا صادر می کند و نقش بسزایی در ایجاد اشتغال شهرستان دارد.

photo 2023 12 13 09 32 26

photo 2023 12 13 09 32 36

photo 2023 12 13 09 32 48

photo 2023 12 13 09 32 53

photo 2023 12 13 09 32 42

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location