سرخط خبرها

کارشناس امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی نهاوند گفت: پاییز امسال یک‌هزار و ۱۰۰ تن عسل مرغوب و از زنبورستان‌های شهرستان نهاوند برداشت شد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، صادق ظفری اظهار کرد: شهرستان نهاوند با توجه به کوهستانی بودن منطقه، مراتع مرغوب و رونق کشاورزی، قطب اصلی تولید انواع عسل‌های مرغوب است.

وی افزود: وجود مزارع گشنیز و کلزا در شهرستان نیز به عسل تولیدی آن رنگ و بوی خاصی داده و این محصول از خواص دارویی برخوردار کرده که جاذبه‌ آن را برای مصرف‌کنندگان بالا برده است.

کارشناس امور تولیدات دامی جهاد کشاورزی در شهرستان نهاوند گفت: در حال حاضر ۸۵ هزار کلنی زنبور عسل با ۳۵۰ بهره‌بردار در نهاوند وجود دارد که سالانه اواخر شهریور و در برخی از زنبورستان‌ها دو بار در سال اقدام به برداشت عسل می‌کنند‌.

وی ادامه داد: زنبورداران و کشاورزان توانمند نهاوند با علاقه فراوان به پرورش زنبور عسل و تولید این ماده غذایی و دارویی ارزشمند اشتغال دارند و محصولات مرغوب خود را به بازار مصرف در کشور عرضه می‌کنند.

ظفری با بیان اینکه نهاوند به لحاظ جایگاه تولید عسل در سطح استان رتبه اول را دارد گفت: این محصول سال‌های گذشته به لحاظ بازار مصرف از رونق خوبی برخوردار بود اما متاسفانه امسال به دلایل مختلف رونق گذشته را نداشته و فروش تولیدات آن با رکود مواجه شده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location