سرخط خبرها

فرماندار نهاوند گفت: به مراکز دانش‌بنیان در مهارت‌آموزی بیشتر توجه شود چون نگاه دولت اشتغال‌زایی و مهارت‌آموزی است.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، ضرغام احمدوند در شورای مهارت‌آموزی شهرستان نهاوند گفت: در دولت سیزدهم اهمیت مهارت افزایی بسیار مورد تأکید و در این راستا فضا آماده‌شده است.

وی اظهار داشت: در شهرستان اتفاقات خوبی افتاده و در بازدیدهای انجام‌شده از مراکز و کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران این اقدامات مشخص بود.

فرماندار نهاوند افزود: اقدامات انجام‌شده در فنی و حرفه‌ای نهاوند بیشتر از تعهد اعلامی از استان بوده که جای قدردانی دارد.

وی بیان کرد: لازم است در بحث توجه به مراکز دانش‌بنیان نیز یک نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و ارتباط دانشگاه و آموزش‌وپرورش و فنی و حرفه‌ای در این زمینه بیشتر باشد.

احمدوند ادامه داد: در کنار مدارک دانشگاهی خیلی مناسب است که افراد جامعه مهارت هم داشته باشند و فنی و حرفه‌ای هم در این راستا آمادگی دارد.

وی با اشاره به آمار ارائه‌شده توسط روسای فنی و حرفه‌ای خواهران و برادران نهاوند گفت: این آمار قابل‌قبول و نشان‌دهنده کار است و خوشبختانه در برخی بخش‌ها هم حتی دو برابر کارشده است.

فرماندار نهاوند افزود: نگاه دولت اشتغال‌زایی و مهارت‌آموزی است و بستر در این بخش آماده است.

احمدوند اظهار داشت: لازم است بر اساس فضای شهرستان و اولویت‌ها و زمینه‌های این منطقه کارگاه‌ها و آموزش‌ها برپا شود مانند کارگاه‌های قالیبافی که اقدامات خوبی شده است.

وی عنوان کرد: جای کار بیشتر است و دستگاه‌های مختلف به این نهاد کمک کنند تا زمینه‌ساز ایجاد اشتغال و تولید در شهرستان شود.

فرماندار نهاوند افزود: در این بخش می‌توان از ظرفیت بخشداران و دهیاران استفاده کرد چون در برخی عرصه‌ها در روستاهای شهرستان پتانسیل‌های مختلف و خوبی وجود دارد.

وی در پایان گفت: می‌شود در این روستاها دوره‌های مهارت‌آموزی برگزار شود که مورد استقبال قرار می‌گیرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location