سرخط خبرها

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نهاوند گفت: شکارچیان غیرمجاز خرگوش در نهاوند دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، عزیز قیاسی ، اظهار داشت: مأموران انتظامی پاسگاه دهفول در راستای گشت و کنترل حوزه استحفاظی مربوطه در ساعت ۳ بامداد به یک خودرو که در حال گشت زنی در اراضی این روستا بوده مشکوک می‌شوند.

وی ادامه داد: پس از ایست و بازرسی و تجسس از خودرو لاشه دو سر خرگوش شکار شده توسط مأموران کشف و ضبط شد.

قیاسی افزود: همچنین از این خودرو سه قبضه سلاح شکاری ساچمه زنی و گلوله‌زنی با مهمات مربوطه نیز کشف شد.

وی اظهار داشت: بااطلاع موضوع به محیط‌زیست، پرونده متهمین که از ساکنین استان‌های هم‌جوار بودند تشکیل و جهت تعیین کیفر به مراجع قضایی معرفی شدند.

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست شهرستان نهاوند گفت: همچنین در روزهای گذشته در حوزه استحفاظی مربوطه چهار نفر از اهالی و ساکنین استان‌های هم‌جوار را که در شب مبادرت به شکار خرگوش کرده بودند با سلاح‌های غیرمجاز و لاشه خرگوش شکار شده دستگیر و جهت اعمال کیفر و اخذ ضرر و زیان مربوط به محیط‌زیست و مرجع قضایی معرفی شدند.

وی بیان داشت: گشت زنی و کنترل مناطق شکار و تیراندازی ممنوع نهاوند توسط عوامل محیط‌زیست به‌صورت مستمر ادامه دارد.

قیاسی افزود: از کلیه شهروندان فهیم و حافظان عرصه‌های تنوع زیستی درخواست داریم بااطلاع رسانی و همکاری به‌موقع با مأموران انتظامی و ضابطان محیط‌زیست همکاری و یاریگر و همیار محیط‌زیست در حفظ وحوش منطقه، شهر و دیار خویش باشند.

وی بیان کرد: همشهریان و دوستداران محیط‌زیست در نهاوند کمک شایانی به این اداره دارند و احساس مسئولیت در قبال محیط‌زیست قابل‌تقدیر است و از آن‌ها درخواست داریم موارد مشکوک را به اداره محیط‌زیست یا یگان‌های انتظامی گزارش کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location