سرخط خبرها

نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: دو منبع پایدار برای اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته‌شده است.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، علیرضا شهبازی در نشست با اعضای کانون بازنشستگان نهاوند در محل خانه امید این شهرستان در خصوص قانون همسان‌سازی گفت: این قانون صورت ۴۰-۳۰-۳۰ اجرا می‌شود یعنی در سال اول ۴۰ درصد و در سال‌های بعدی ۳۰ درصد کلیه مزایا و امتیازات را شامل می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه نظر شورای نگهبان در مورد برنامه هفتم چه بوده است؟ اظهار داشت: برنامه هفتم جهت یکسری رفع ایرادات به مجلس برگشت داده‌شده و حتماً تصویب می‌شود و در مورد همسان‌سازی ایرادی وارد نشده است.

شهبازی در خصوص اینکه گفته‌شده اگر حقوق بیشتر از ۲۰ درصد افزایش یابد تکلیف قانون همسان‌سازی تغییر می‌کند، افزود: افزایش هر درصدی از حقوق با همسان‌سازی منافاتی ندارد و این جدای از افزایش حقوق است.

وی در خصوص منابع همسان‌سازی نیز عنوان کرد: دو منبع برای این قانون در نظر گرفته‌شده که شامل افزایش یک‌درصدی ارزش‌افزوده آن‌هم از کالای لوکس و غیرضروری و دوم فرارهای مالیاتی که این به نفع بازنشستگان است زیرا یک منبع پایدار است و اگر وابسته به نفت می‌بود با کاهش قیمت نفت ممکن بود اجرای این برنامه به مشکل بخورد.

نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: ما خواهان این هستیم که با اولین حکم همسان‌سازی اجرا شود نه ماه‌های بعدی و دولت موظف است که از اول سال ۱۴۰۳ این قانون را اجرا نماید.

وی در ادامه در خصوص بیمه تکمیلی اظهار داشت: دولت موظف به اجرای بیمه تکمیلی شده است نه بیمه‌ها و باید دولت آن را انجام دهد تا خدمات بهتری ارائه شود.

شهبازی در خصوص تاریخ پرداخت معوقه پاداش سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ نیز عنوان کرد: دولت موظف است هرچه سریع‌تر این کار را انجام دهد و ماهم سعی می‌کنیم تا پایان سال حتماً صورت بگیرد.

در ادامه این دیدار اعضای کانون‌های بازنشستگان آموزش‌وپرورش، مخابرات و بهداشت و درمان به نمایندگی از بازنشستگان در خصوص چگونگی اجرای قانون همسان‌سازی موارد خود را مطرح کردند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location