سرخط خبرها

خانواده اولیای دم در شهر فیروزان بخش خزل نهاوند به عشق حاج قاسم سلیمانی از قاتل فرزندشان گذشتند.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، در اقدامی خداپسندانه در شهر فیروزان بخش خزل شهرستان نهاوند خانواده اولیای دم به عشق حاج قاسم و با میانجیگری بزرگان از حکم قصاص قاتل فرزندشان گذشتند.

در این اقدام تحسین‌برانگیز با رضایت اولیای دم طناب اعدام از گردن قاتل خارج و وی به زندگی دوباره برگشت.

با حضور مصطفوی معاون قضایی دادگستری استان همدان و جمعی از بزرگان شهرستان با حضور در منزل این خانواده از این اقدام قدردانی و تجلیل شد.

پدر مقتول در این دیدار گفت: به خاطر و عشق حاج قاسم و امام راحل و رهبر انقلاب از قاتل فرزندمان گذشتیم و وی را عفو کردیم.

وی افزود: خوشحالم که این کار را کردم و زندان ماندن وی برای من ارزشی نداشت و با رضایت این کار را کردم.

این پدر داغ‌دیده توصیه‌ای به جوانان دارد و گفت: عصبانیت فایده و عاقبت ندارد و صبر و حوصله داشته باشند و به خاطر یک‌چیز کوچک سریع دست به چاقو و یا درگیری ایجاد نکنند.

در ادامه این دیدار سید هادی مصطفوی معاون قضایی دادگستری استان همدان با قدردانی از این اقدام ارزشمند از اجرای پویش‌های مختلف برای آزادی زندانیان خبر داد.

وی با اشاره به این پویش‌ها ادامه داد: پویش به حرمت امام رضا (ع) و به عشق امام حسین (ع) و حاج قاسم سلیمانی می بخشم و آخرین پویش هم به عشق حضرت زهرا (س) می‌بخشم اجرا شد و نتایج خوبی داشت.

مصطفوی به نتایج این پویش‌ها اشاره کرد و گفت: تاکنون ۱۴ فقره پرونده قتل در استان منجر به سازش شده است و حدود ۱۹۰۰ پرونده به مصالحه ختم شده است.

وی اظهار داشت: حدود ۳۵۰ فقره از این پرونده‌ها مربوط به حوزه‌های خانواده بوده که به صلح و سازش ختم شده است.

معاون قضایی دادگستری استان همدان افزود: کل پرونده‌هایی که در ۹ ماهه امسال در شوراهای حل اختلاف مطرح‌شده نزدیک ۸۶ هزار فقره پرونده بوده که از این تعداد ۶۱ هزار پرونده منتهی به سازش شده است.

وی عنوان کرد: در این کار بزرگ نقش شوراهای حل اختلاف بسیار مفید و مؤثر بوده که جای قدردانی دارد.

از ابتدای سال تاکنون ۳ فقره قتل عمد در بخش خزل منجر به سازش شده است که نشان‌دهنده نقش بزرگان و معتمدان و شوراهای حل اختلاف است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location