سرخط خبرها

فرماندار شهرستان نهاوند گفت: کمیته حقوقی ستاد انتخابات شهرستان با هماهنگی مقام محترم قضایی با تبلیغات غیرمتعارف و غیرقانونی داوطلبان قطعا برخورد می‌کند.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، ضرغام احمدوند در گفتگو با اصحاب رسانه با بیان اینکه رعایت نحوه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی جزو حقوق شهروندی است، گفت: گاهی یک فرد با تبلیغات غیرقانونی، حقوق سایر شهروندان را نادیده می‌گیرد که باید با این افراد برخورد قانونی شود.

وی اظهار داشت: ستاد صیانت از حقوق شهروندی در راستای رعایت حقوق مردم توسط دستگاه‌ها اقدام می‌کند، زیرا مردم بر اساس رأی و مشارکتی که در انتخابات مدیریت کشور دارند از حق و حقوقی برخوردار می‌شوند.

فرماندار نهاوند افزود: در انتخابات رعایت نحوه تبلیغات نامزدهای انتخاباتی جزو حقوق شهروندی است و در برخی موارد یک فرد با تبلیغات غیرقانونی و خارج از چهارچوب، حقوق سایر شهروندان را نادیده می‌گیرد که بایستی با این افراد برخورد قانونی شود.

وی ادامه داد: به تعدادی از کاندیداها و مدیران تذکر شفاهی و کتبی داده شده و در صورت تکرار نسبت به تشکیل پرونده قضایی اقدام خواهد شد.

احمدوند گفت: عمده تخلفات کاندیداها عدم رعایت موارد تبلیغاتی مانند نصب بنر خارج از استانداردهای قانون و تخلف برخی مدیران نیز حضور در برنامه های کاندیداها بوده است.

فرماندار نهاوند گفت: از کاندیداها و مسئولان ستادهای آنان و مدیران درخواست می‌شود قانون انتخابات را به خوبی مطالعه کنند تا در این زمینه دچار مشکل نشوند.

وی بیان کرد: تبلیغات در فضای حقیقی باعث ایجاد شور و نشاط در جامعه می‌شود که برای حفظ زیبایی شهر، رعایت حقوق شهروندان و نامزدها، قطعاً باید در چهارچوب قوانین و در محل‌های تعیین شده توسط شهرداری اجرا شود.

احمدوند در پایان تاکید کرد: کمیته حقوقی ستاد انتخابات شهرستان با هماهنگی مقام محترم قضایی با تبلیغات غیرمتعارف و غیرقانونی داوطلبان قطعا برخورد می‌کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location