سرخط خبرها

اولین نماز جمعه شهرستان نهاوند در سال ۱۴۰۳ به امامت حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند اقامه شد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، حجت الاسلام والمسلمين عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه گفت: ماه رمضان فرصت خوبی برای توبه و استغفار از گناهان و انس با قرآن کریم است.

وی اظهار داشت: حرمت ماه رمضان و روزه‌داران باید حفظ شود و تظاهر به روزه‌خواری گناه است و اکثریت مردم رعایت می‌کنند.

امام جمعه نهاوند در بخش دیگری از خطبه‌ها به سخنان اخیر مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: اختلاف نظرها و سلیقه‌ها طبیعی است ولی بعد از انتخابات این موارد نباید منجر به تفرقه و دعوا و جبهه گرفتن شود و باید وحدت حفظ شود. وی ادامه داد: توصیه رهبر انقلاب این است که نباید این اختلاف سلیقه‌ها به تفرقه و جدایی از هم منتهی شود و همه باید به این نکته توجه کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی در بخش دیگری از خطبه‌ها گفت: سال گذشته با سختی و خوشی‌ها تمام شد و تشکر می‌کنيم از دولت و دولت‌مردان که در راستای خدمت‌رسانی به مردم و تحقق شعار سال تلاش کردند و قدم‌هایی برداشند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها بیان کرد: ایرانی که در گذشته چیزی نداشت طبق آمارها امروز به قله‌های علم رسیده است و در عرصه‌های مختلف پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته است.

امام جمعه نهاوند ادامه داد: در نانو، هوا و فضا، ساخت ماهواره‌ها، قدرت موشکی، پزشکی و خیلی از عرصه‌ها پیشرفت کرده‌ایم که برای دنیا قابل باور نیست و این پیشرفت‌ها باید ادامه یابد.

وی در بخش دیگری از خطبه‌ها به جنایات صهیونیست‌ها اشاره کرد و گفت: بیش از ۳۱ هزار نفر در غزه توسط صهیونیست‌ها و با اسلحه‌های اروپا و آمریکا به شهادت رسیدند و این نشان‌ می‌دهد سازمان‌ ملل و شورای امنیت آبرویی ندارند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مغیثی افزود: امروز وجدان بشریت بر علیه آمریکا و اروپایی‌ها و صهیونیست‌ها بسیج شده است و ذات آنها برای وجدان‌های بیدار مشخص شده و بی‌خاصیت بودن سازمان‌های حقوق بشری هم نمایان شده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location