سرخط خبرها

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند از کشف، ضبط و معدوم‌سازی حدود ۱۹ تُن انواع مواد خام دامی فاسد و غیرقابل‌مصرف در طی یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، حسن توکلی در گفتگو با خبرنگاران گفت: در مدت یک سال گذشته و تا ابتدای فروردین امسال بیش از ۶ هزار و ۵۵۲ واحد توسط کارشناسان این اداره بازرسی‌شده است.

وی اظهار داشت: در جریان این بازرسی‌ها حدود ۱۹ تُن انواع مواد خام دامی غیرقابل‌مصرف از مراکز تولید، نگهداری، حمل و عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان نهاوند کشف و معدوم‌سازی شد.

توکلی افزود: مواد خام دامی فاسد کشف‌شده شامل انواع گوشت قرمز، مرغ گرم و منجمد و دیگر مواد خوراکی بوده است.

وی ادامه داد: هنگام بازرسی و نظارت کارشناسان بر مراکز عرضه و فروش فرآورده‌های خام دامی شهرستان، این مواد جمع‌آوری و ضبط‌شده است.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند گفت: از شهروندان عزیز درخواست می‌شود از خرید هرگونه مواد خام دامی فله‌ای و یا دربسته‌های بدون مشخصات و برچسب خودداری کنند و در هنگام خرید به تاریخ تولید و انقضای محصولات توجه کنند.

وی به طرح نوروزی نظارت دامپزشکی اشاره کرد و اظهار داشت: طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد پروتئینی از ۱۹ اسفندماه سال گذشته آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان در سطح مراکز توزیع و عرضه انواع مواد خام دامی در شهرستان ادامه دارد.

توکلی تصریح کرد: در این طرح دو اکیپ ثابت و دو اکیپ سیار شامل کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی از ۳۵۰ واحد و مراکز تولید، توزیع، نگهداری، حمل و عرضه انواع فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان در دو نوبت صبح و عصر به‌صورت مستمر بازدید و نظارت می‌کنند.

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند در پایان گفت: از همشهریان محترم تقاضا داریم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی مراتب را از طریق شماره تلفن ۰۸۱۳۳۴۲۹۱۲۶ یا به سامانه ۱۵۱۲ ارتباط مردمی دامپزشکی گزارش دهند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location