سرخط خبرها

شهردار نهاوند گفت: عملیات به‌روزرسانی تجهیزات و فرآیندهای تولید آسفالت در کارخانه آسفالت شهرداری نهاوند تا حدود یک ماه آینده به اتمام و آسفالت‌ریزی معابر شروع می‌شود.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین مجید یوسفی نوید در پاسخ به مطالبه شهروندان در خصوص لزوم اجرای روکش آسفالت در معابر شهر نهاوند گفت: حجم آسفالت انجام‌شده در سال گذشته برابر با حدود ۶ سال گذشته بوده و کار زیادی در سال گذشته در این بخش انجام‌شده است.

وی اظهار داشت: این اقدام با تلاش کارکنان عمرانی و فنی و کارکنان کارخانه آسفالت شهرداری نهاوند انجام‌شده و حجم بسیار زیادی بوده است.

شهردار نهاوند افزود: با توجه به اینکه خیلی از معابر فرسوده شده و برخی معابر فقط یک‌لایه آسفالت شده‌اند که مربوط به سال‌های گذشته است و زیرسازی مناسب نداشتند نیاز به روکش‌دارند.

وی ادامه داد: تا پایان سال گذشته اکثر کوچه‌های خاکی را آسفالت کردیم و تعدادی محدود در شهرک شهید حیدری و منطقه گل زرد باقی‌مانده که بیشتر مناطقی است که ساخت‌وساز بدون پروانه و جدید داشته‌اند.

یوسفی نوید افزود: در محدوده شهری مجاز، لکه‌گیری آسفالت انجام‌شده ولی امروز نیاز داریم که خیابان‌ها روکش شوند و لایه دوم آسفالت‌ریزی انجام شود.

وی بیان داشت: خیلی از مناطق که توسط شرکت‌های خدمات رسان حفاری‌شده بود ترمیم و لکه‌گیری شده و نیاز به روکش آسفالت دارند.

شهردار نهاوند در پاسخ به درخواست آسفالت معابر توسط شهروندان گفت: این مطالبه به‌حق مردم است ولی ظرفیت‌ها و منابع شهرداری هم محدود است ولی به این منظور پیگیری کردیم تا بحث معارضان و گاز کشی کارخانه آسفالت بعد از چندین سال انجام و حل شود.

وی ادامه داد: چندین میلیارد تومان برای این کارخانه هزینه شده و چند ملک خریداری شد والان گاز وصل است و احتیاج داریم برای گازسوز کردن همه فرآیندها چندین میلیارد دیگر هزینه کنیم.

یوسفی نوید افزود: یک سری ایرادات در حوزه اجرا در کارخانه قدیمی وجود داشت و کلیه مشعل‌ها و سیستم‌ها باید بروز شوند و حدود دو میلیارد تومان در فصل زمستان برای آن‌ها هزینه کردیم.

شهردار نهاوند گفت: همکاران در حوزه فنی در هفته‌های اخیر در این کارخانه تلاش کردند و مشغول به‌روزرسانی کارخانه در بحث گازسوز کردن و فیلترهای زیست‌محیطی هستند که در این بخش ۳۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی بیان کرد: الآن روزهای آخر کار است و تا کمتر از یک ماه آینده عملیات عمرانی و فنی و سایر موارد به‌روزرسانی در کارخانه آسفالت انجام و آماده فعالیت می‌شود.

یوسفی نوید وعده داد: با مساعد شدن هوا و خشک شدن مصالح به‌طوری‌که بتوانیم آن‌ها را پخت کنیم و طوری باشد که بتوانیم قیر اضافه کنیم و هم‌زمان بتوانیم در داخل شهر عملیات آسفالت‌ریزی را انجام می‌دهیم.

شهردار نهاوند در پایان گفت: معمولاً پیش‌بینی‌های هرساله اواسط اردیبهشت است که به یاری خدا تا این تاریخ کارها انجام شود و عملیات آسفالت‌ریزی معابر را شروع می‌کنیم.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location