سرخط خبرها

به گزارش فریاد نهاوند به نقل از خبرگزاری مهر مهدی صفی خانی در گفتگو با خبرنگار مهر از ثبت منطقه گرین نهاوند به عنوان منطقه شکار ممنوع برای اولین بار خبر داد و اظهارداشت: این منطقه کوهستانی با وسعت حدود ۴۰ هزار هکتار برای اولین بار توسط سازمان محیط زیست به عنوان منطقه تیراندازی و شکار ممنوع معرفی شد.

صفی خانی ادامه داد: همچنین ۶ منطقه شکار ممنوع آبشینه، اکباتان، علوی، ملایر، آردوشان نهاوند و قهاوند همدان به مدت ۵ سال به عنوان منطقه شکار ممنوع تمدید شدند و ممنوعیت شکار در منطقه تجرک به مدت ۳ سال دیگر تمدید شد.

وی اظهار کرد: این تصمیمات در هفدهمین جلسه کمیته فنی مناطق شکار ممنوع محیط زیست کشور گرفته و مصوب شد و هدف از معرفی ارتفاعات گرین نهاوند به عنوان منطقه شکار ممنوع، بررسی وضعیت حفاظت و چشم انداز آینده است که در صورت نیاز این منطقه به عنوان یکی از مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست کشور ارتقا خواهد یافت.

وی توضیح داد: گرین منطقه ای بکر و دست نخورده در قسمت جنوبی استان همدان است که در فاصله ۶ کیلومتری شهر نهاوند قرار گرفته است و دارای سیمای کوهستانی با دره ها و پناهگاه های طبیعی فراوان و شرایط آبی مناسب و پوشش گیاهی مطلوب برای گونه های حیات وحش است و به همین لحاظ تنوع جانوری بالایی دارد.

صفی خانی بیان کرد: تاکنون بیش از ۸ گونه پرنده  و ۳۰ گونه پستاندار در منطقه گرین نهاوند ثبت شده و گزارش مشاهده گونه های خاص از جمله خرس قهوه ای در این منطقه مکررا اتفاق افتاده که باید بیشتر بررسی و در صورت تایید به احیای مجدد زیستگاه اقدام شود.

وی توضیح داد: کوهستان گرین نهاوند در همدان همجوار با استان لرستان و منطقه ای وسیع است که با مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی و پیگیری اداره حفاظت محیط زیست نهاوند، پتانسیل این را دارد که به بهترین زیستگاه طبیعی استان همدان تبدیل شود.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location