سرخط خبرها

کارشناس امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی نهاوند گفت: به منظور مبارزه با کرم خراط که بخشی از باغات گردو را در بر گرفته است کار پیوندک‌زنی درختان از اردیبهشت آغاز می‌شود.

منیژه کیانی اظهار کرد: کار پیوندک‌زنی درختان گردو به دو صورت خوداجرایی و دولتی انجام می‌شود که در حال حاضر عملیات پیوندزنی خوداجرایی توسط باغداران آغاز شده است.

وی افزود: کار پیوندزنی درختان گردو به صورت دولتی با توجه به خنک بودن هوا از اردیبهشت ماه توسط کارشناسان جهاد کشاورزی اجرا می‌شود.

کارشناس امور باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی نهاوند افزود: سال گذشته ۲۴ هزار و ۲۵۰ پیوند گردو از ارقام مختلف در باغات شهرستان روی درختان آسیب‌دیده اجرا شد که رتبه اول استان به لحاظ بیشترین تعداد پیوندک زنی بوده است.

وی با بیان اینکه تمام خدمات تهیه پیوندها به شیوه دولتی رایگان است اضافه کرد: امسال برای اجرای کار پیوندزنی درخواست بیش از ۱۹ هزار پیوند را به استان داده‌ایم که به صورت یارانه ای روی درختان اجرا می‌شود.

کیانی ادامه داد: علاوه بر این بیش از ۵ هزار پیوند نیز توسط باغداران به صورت خوداجرایی و زیر نظر کارشناسان ما انجام می‌شود که پیش‌بینی می‌شود امسال مجموعا ۲۵ هزار پیوندک روی درختان گردو اجرا شود.

وی با اشاره به نرخ اجرای پیوندک گفت: برای چگونگی اجرا و نرخ پیوندزنی جلسه هماهنگی هفته آینده برگزار خواهد شد و تلاش ما بر این است که نرخ هماهنگ برای استان در نظر گرفته شود.

کارشناس امور باغبانی جهاد کشاورزی نهاوند در رابطه با پیوندزنی سایر درختان نیز گفت: در خردادماه امسال کار پیوندزنی درختان پسته در نهاوند انجام می‌شود و برای حمایت از باغداران، کشت نهال پسته به صورت یارانه‌ای و با پرداخت ۵۰ تا ۷۰ درصد قیمت آن صورت می‌گیرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location