سرخط خبرها

نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: نماینده منتخب این شهر و سایر مسؤولان در راستای تکمیل پروژه‌های موجود اهتمام ورزند و من نیز کمک خواهم کرد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ،علیرضا شهبازی در نشست با اصحاب رسانه شهرستان نهاوند، با اشاره به اینکه در چهار سال دوره نمایندگی مجلس یازدهم در مجموع بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال اعتبار در بخش‌های مختلف برای شهرستان نهاوند جذب شد، اظهار کرد: از جمله این اعتبارات، تأمین اعتبار برای پروژه پل حاج علیمراد به میزان ۵۰۰ میلیارد ریال و محور نهاوند - فیروزان - سه‌راهی کنگاور از طریق ماده ۵۶ به میزان ۱۲۰۰ میلیارد ریال و در مجموع ۲۳۰۰ میلیارد ریال است.

وی ادامه داد: اعتبار محور نهاوند - بروجرد به میزان ۱۴۰۰ میلیارد ریال، حد فاصل روستای سفیدخانی تا سه‌راهی بروجرد (مربوط به حوزه استان لرستان) و تأمین اعتبار روکش آسفالت این محور و محورهای نهاوند - آورزمان و نهاوند - فیروزان از جمله این پروژه‌هاست.

او بیان کرد: در این مدت، در مجموع ۱۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان برای انجام آسفالت و بهسازی روستاهای شهرستان از مهر ماه ۱۴۰۱ تا بهمن ماه ۱۴۰۲ از محل اعتبارات در اختیار نماینده تخصیص داده شد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: رایزنی با معاون اول رئیس جمهوری و وزیر راه و شهرسازی ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار در اختیار نماینده، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار مسؤولیت اجتماعی وزارت نفت، ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار قیر یارانه‌ای برای بنیاد مسکن شهرستان جذب شد.

وی تعریض و روکش آسفالت محور سه‌راهی دهفول به برزول، محور نهاوند به گیان، تأمین اعتبار سه‌راهی شهرک به رزینی - فارسبان و تعریض ورودی روستای فارسبان و زیرگذر شهرک و کفراش با تأمین اعتبار لازم در جلسات متعدد با وزیر و معاونان وزارت راه و شهرسازی را از جمله پروژه‌های انجام‌شده در این چهار سال دانست.

نماینده مردم نهاوند در مجلس با اشاره به پیگیری گرفتن مجوز و تأمین مواد اولیه برای کارخانه داروسازی نهاوند به‌عنوان یکی از بزرگترین کارخانه‌های داروسازی در غرب کشور، گفت: گرفتن مجوز و تأمین خوراک پروژه پتروشیمی نهاوند، دعوت از سرمایه‌گذاران برای ساخت کارخانه کاغذ از سنگ، پیگیری احداث دامداری ۶۰۰۰ رأسی و ۲۰۰۰ رأسی و احداث کارخانه تولید ورق MDF در نهاوند از جمله اقدامات قابل توجهی بوده که انجام شده است.

به گفته او، در این چهار سال اقدامات قابل توجه دیگری از جمله احداث کارخانه دولومیت کلسینه با سرمایه‌گذاری مستقیم صنایع نسوز ایران و توسعه فاز دوم این مجموعه برای تولید آجر نسوز و شمش منیزیم و تأمین اعتبار لازم برای سد گرین نهاوند از طریق ماده ۵۶ به میزان ۱۷۸۰ میلیارد ریال و تخصیص اعتبار ۳۵۰۰ میلیارد ریالی برای بتنی کردن انهار شهرستان انجام شده است.

شهبازی با اشاره به اقدامات مهم دیگر در حوزه بهداشت و درمان شهرستان، بیان کرد: دریافت پنج دستگاه آمبولانس مدرن، ۱۰ دستگاه ماشین دیالیز، ۹ تخت icu، دو دستگاه سی‌تی‌اسکن مدرن، دستگاه ماموگرافی و بسیاری تجهیزات و اعتبارات مورد نیاز برای بخش بهداشت و درمان شهرستان قابل توجه است.

نماینده مردم نهاوند در مجلس افزود: تأمین اعتبار سه پست برق فوق توزیع شهرستان در مجموع به میزان بیش از ۸۰۰۰ میلیارد ریال انجام شده است.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location