سرخط خبرها

فرماندار نهاوند گفت: در راستای خرید تضمینی گندم کشاورزان شهرستان، چهار مرکز پیش‌بینی شده که از ۱۰ تیرماه کار خود را آغاز می‌کنند.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، ضرغام احمدوند در جلسه هماهنگی خرید تضمینی گندم در‌ محل فرمانداری این شهر گفت: از اواسط تیرماه کار برداشت گندم توسط کشاورزان نهاوندی شروع می‌شود و باید تمهیدات لازم برای خرید محصول این عزیزان اندیشیده شود.

وی اظهار داشت: کسانی که در این زمینه مسئولیت دارند باید برای راحتی و تسریع در کار کشاورزان اقدام و شرایط لازم را فراهم کنند.

احمدوند افزود: از ۱۰ تیرماه خرید تضمینی گندم در شهرستان با راه‌اندازی چهار مرکز آغاز خواهد شد و تا این تاریخ نواقص و مشکلات مراکز باید برطرف شود.

وی به ظرفیت‌‌های شهرستان در این زمینه اشاره کرد و گفت: وجود سیلوهای ذخیره گندم و کارخانه آرد شهرستان از مزیت‌های شهرستان است و الان حدود ۹۰ هزار تن ظرفیت سیلوی خالی برای نگهداری گندم در شهرستان وجود دارد.

فرماندار نهاوند به این سیلوها اشاره کرد و اظهار داشت: سیلوهای شرکت کوثر خزل، تعاون روستایی، گندم داران زرین و کارخانه آرد نهاوند آماده خرید تضمینی گندم هستند.

توکل آبشناس مدیر جهاد کشاورزی نهاوند نیز در این جلسه گفت: بیش از ۱۷ هزار هکتار سطح زیر کشت محصول گندم آبی و دیم در سال زراعی جاری در شهرستان است.

وی اظهار داشت: امسال سطح زیر کشت گندم آبی ۱۳ هزار هکتار و گندم دیم ۴۷۰۰ هکتار است و پیش‌بینی می‌کنیم ۸۳ هزار تن محصول گندم برداشت شود.

آبشناس افزود: کارشناسان‌ این اداره در مراکز خرید حضور دارند و بر نحوه کار نظارت و در این زمینه همکاری می‌کنند.

وی در پایان با بیان اینکه گندم نهاوند مرغوب‌ترین گندم استان است، گفت: تا اواخر مرداد کار تحویل گندم به مراکز خرید ادامه دارد. جعفر سلگی معاون فرماندار نهاوند نیز در خصوص پرداخت پول کشاورزان گفت: بدهی بانکی کشاورزان از پول فروش گندم کسر نمی‌شود.

وی افزود: شاید یکی از دلایلی که میل کشاورزان را برای فروش گندم به مراکز خرید تضمینی گندم کاهش می‌داد، بدهی بانکی برخی از آن‌ها و کسر بدهی وام‌ها در زمان پرداخت پول گندم در بانک بود.

سلگی گفت: بر همین اساس در توافقی که با بانک‌های کشاورزی انجام شده هیچ‌یک از شعب این بانک حق برداشت از حساب کشاورزان و یا مسدود کردن حسابی که پول گندم به آن واریز می شود را ندارند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location