سرخط خبرها

نماینده مردم نهاوند در مجلس گفت: باگذشت ۱۶ سال از کلنگ زنی سد گرین این پروژه فقط ۱۶ درصد پیشرفت داشته که قابل‌قبول نیست و ادامه این روند توهین به شعور مردم است.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، علیرضا نثاری در خصوص نحوه مدیریت مصرف انرژی در تابستان گفت: مدیریت مصرف برق به معنای قطع برق چاه‌های کشاورزی نیست و باید در این زمینه باتدبیر و برنامه‌ریزی عمل شود.

وی اظهار داشت: با توجه به سطح زیر کشت محصولات کشاورزی در خردادماه و تیرماه نیاز به آبیاری محصولات داریم و لازم است با توجه به شرایط منطقه‌ای برنامه‌ریزی دقیقی در خصوص قطعی‌ها صورت بگیرد که در حال حاضر این‌گونه نیست.

نثاری افزود: باید دقیقاً با توجه به شرایط منطقه برنامه‌ریزی شود و بدون معارض باشد تا حق کشاورزان پایمال نشود چون شهرستان نهاوند قطب کشاورزی غرب کشور به شمار می‌رود و در حوزه شیلات، گردشگری و دام‌پروری و باغات زبانزد است.

وی ادامه داد: کشاورزان و باغداران ما به‌اندازه کافی دغدغه دارند و نیاز دارند صدای آن‌ها به قید فوریت شنیده شود.

نماینده نهاوند در مجلس گفت: بیش از ۱۰۰ کشاورز شریف شهرستان مراجعه داشتند و نسبت به قطع برق چاه‌های خود گلایه داشتند و قول‌هایی به آن‌ها داده شد ولی عمل نشده و به علت بی‌برنامگی برق چاه‌های آن‌ها قطع‌شده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: توسعه عادلانه زیرساخت‌های برق و حوزه انرژی امری ضروری است و عدم توجه به این موضوع باعث دلسردی سرمایه‌گذاران از حوزه سرمایه‌گذاری در بخش صنعت شهرستان نهاوند شده است.

نثاری افزود: نهاوند به‌عنوان شهر سراب‌های ایران چرا باید الآن بی‌آب باشد و امروز شاهد کم‌آبی و بی‌آبی تعدادی از روستاهای شهرستان هستیم و عدم تخصیص به‌موقع اعتبارات جهت حفر چاه‌های کشاورزی قابل‌قبول نیست.

وی بیان کرد: این موضوع به یک معضل تبدیل‌شده که حتماً اقدام عاجل را می‌طلبد و متأسفانه تعدادی از روستاها با کمبود آب‌دست و پنجه نرم می‌کنند.

نماینده نهاوند در مجلس در ادامه صحبت‌هایش اشاره‌ای به سد گرین کرد و اظهار داشت: باوجود گذشت ۱۶ سال از شروع عملیات اجرایی این پروژه، پیشرفت فیزیکی در حد ۱۶ درصد داشته است که باعث گلایه مردم شده است.

وی افزود: ادامه فرایند اجرایی سد به شکل کنونی و با این پیشرفت فیزیکی توهین به شعور مردم شریف شهرستان نهاوند است چون چه معنی دارد که یک پروژه که ۱۰ میلیون مترمکعب آب ذخیره می‌کند و بیش از ۱۶ سال از کلنگ زنی آن می‌گذرد هنوز تکمیل نشود.

نثاری در پایان گفت: با تکمیل این سد مشکلاتی که درزمینهٔ آب شرب و کشاورزی وجود دارد با احداث این سد می‌توانست تا الآن برطرف شود و مشکلات قشر زحمتکش کشاورزان را به حداقل برساند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location