سرخط خبرها

شهردار نهاوند گفت: نهضت آسفالت در مناطق مختلف شهر نهاوند ادامه دارد و جاده سایت دفع پسماند نهاوند نیز اسفالت و افتتاح شد.

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین ، مجید یوسفی‌نوید در مراسم افتتاح جاده سایت پسماند شهر نهاوند گفت: به‌منظور تسریع در حمل‌ونقل و کاهش زمان جهت عبور و مرور و کاهش استهلاک ماشین‌آلات مکانیزه دستگاه‌های پرس زباله جاده اصلی سایت پسماند ابتدا زیرسازی و سپس آسفالت شد.

وی افزود: این جاده به طول حدود دو کیلومتر و بااعتباری بالغ‌بر چهار میلیارد تومان از منابع داخلی شهرداری به بهره‌برداری رسیده است.

شهردار نهاوند گفت: این پروژه پس از چند سال و در کارگروه مدیریت پسماند مطرح و کلیات آن مصوب شد که در قالب این طرح ریز پروژه‌هایی ازجمله سایت نخاله، محل دفع زباله و پسماند و ساماندهی سایت مشاغل مزاحم تعریف‌شده است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهرهای گیان، برزول و روستاهای اطراف بخش مرکزی از این سایت تردد دارند؛ آلودگی و استهلاک بر خودروهای مورد تردد در این مسیر با باری مضاعف هزینه‌های بسیاری تحمیل می‌شد.

یوسفی نوید اظهار داشت: بحث سرمایه‌گذاری هم در دنباله این اقدام تقویت می‌شود و همچنین جمع‌آوری ضایعاتی‌های شهر و هدایت به داخل این سایت با تأمین زیرساخت‌هایی ازجمله برق و آب میسر می‌شود.

وی افزود: وجود این واحدهای جمع‌آوری ضایعات در سطح شهر مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است و با ایجاد زیرساخت‌ها حدود ۱۴۰ ضایعاتی داخل شهر مدیریت و کاهش خواهند یافت.

شهردار نهاوند گفت: آسفالت این محور در کارخانه آسفالت تأمین که حدود ۴ میلیارد تومان هزینه برای تکمیل این طرح از ردیف بودجه جاری شهرداری هزینه شده است.

وی به اجرای نهضت اسفالت در سطح شهر اشاره کرد و اظهار داشت: این اقدامات در پی نشست‌هایی که با اهالی مناطق مختلف و بازدید از محلات و بررسی نیازها صورت گرفته در حال انجام است و با اولویت‌بندی مناطق مدنظر، طی سال جاری آسفالت می‌شود.

یوسفی نوید افزود: شهروندان گرامی در صورت نیاز می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس حاصل فرمایند تا ضمن بررسی و کارشناسی محل، طبق اولویت‌بندی در دستور کار آسفالت قرار گیرد.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location