سرخط خبرها

حجت الاسلام مغیثی امام جمعه شهرستان نهاوند در اجتماع بزرگ منادیان حجاب و عفاف ضمن گرامیداشت دهه کرامت و روز ۲۱ تیر روز عفاف و حجاب و فرا رسیدن سالروز حادثه تاریخ گوهرشاد گفت:عده ای ۸۵ سال پیش در دفاع از حجاب و عفاف تحصن و اعتراض کردند مزدوران و اجانب آنها را به قتل رساندند و بعد از ۸۰ سال درنهاوند اجتماع بزرگ حافظان حریم خانواده را به راه انداخته است و یاد آن شهدا را گرامی داشته است و روز عفاف و حجاب را بدین وسیله یادآور می شود.

امام جمعه نهاوند اظهار داشت: همزمان با شهرستان نهاوند در ۴۰۰ شهرستان در کل کشور این مراسم برپاست .

وی افزود: جامعه بشری مثل یک بدن می ماند اگر در این جامعه مبارزه با فساد و مفسدین و منکرات شروع شود و ادامه داشته باشد جامعه زنده است اما اگر مبارزه تعطیل شود جامعه می میرد بوی تعفن میگیرد فلذا شما می‌بینید در بعضی از جوامع آمار طلاق و اختلافات خانوادگی بالا می رود معتادین مسلط می شوند دزدی و ناامنی مردم را به ستوه می آورد اینها همان بوی تعفن جامعه ایست که مرده است و مبارزه با فساد و منکرات را ندارد.

وی گفت: شهدای امر به معروف و نهی از منکر در ردیف انبیا هستند این آیه قرآن است و خدا دارد قضاوت می کند یعنی کسانی که در راه امر به معروف قسط و عدالت به شهادت برسند مثل انبیا مثل ائمه هستند.

وی بیان داشت: ما امروز نه تنها یاد شهدای سال ۱۳۱۴ مسجد گوهرشاد را بلکه یاد شهدا ائمه انبیا معصومین و همه کسانی که در راه عدالت امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسیدند گرامی می داریم.

وی در خاتمه گفت: خداوند عذاب را برای کسانی که پیامبران را می کشند و آیات خدا را منکر می شوند و کسانی که با آمرین به معروف را می کشند طبق آیات قرآن در نظر گرفته است که عبارتند از اول آن جهنم خدا و عذاب الیم در انتظار آنهاست ثانیاً اگر کار خیلی هم کردند به خاطر این گناه سوابق کارهای خیرش را از بین می‌برد و نفعی به حال شان ندارد ثانیا نصرت و یار و یاوری برای آنان در دنیا و آخرت نیست .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location