سرخط خبرها

حجت الاسلام والمسلمین مغیثی امام جمعه شهرستان نهاوند در جلسه شورای فرهنگ عمومی که با حضور سایر اعضا برگزار شد اظهار داشت : خداوند انسانها را از بدیها نهی می کند ، بنابراین از نظر شرعی و هم از نظر فطری و عقلی انسان موحودی است که خوبیها و بدیها را تقریباً ۹۰ درصد می فهمد و از مستقلات عقلیه است.

وی افزود: عقل و احسان خوب است و عقل به راحتی اینها را میفهمد فلذا ؛ هدف خلقت این است که انسانها در خوبی ها با هم مسابقه بگذارند.

وی با اشاره به اینکه اگر می بینید برخی از جوامع ، مسابقه ترویج در بدیهارا به راه انداخته اند و این جنبه سیاسی و عناد و دشمنی دارد ، تصریح کرد : از آیات و روایات چنان بر می آید که از نظر خدا و اولیای خدا مسابقه گذاشتن در خوبیها انگیزه ای است برای تلاش و فعالیت بیشتر ، و اگر می بینید برخی از جوامع مسابقه ترویج در بدیها راه انداخته اند ، این جنبه سیاسی و عناد و دشمنی دارد .

امام جمعه نهاوند در ادامه با اشاره به آیه ۲۱ سوره حدید گفت : فکر و هدف و همت انسان را آیات قرآن اینقدر اعتلا می بخشد که اگر بناست تلاش کند و عمرش را صرف کند برای آن هدف نهایی که غایت الوثقی اهداف است ، باشد.

وی همچنین با اشاره به آیه ۱۴۸ سوره بقره اظهار داشت در کارهای خوب از همدیگر سبقت بگیرید زندگی میدان مسابقه است.

امام جمعه نهاوند در ادامه گفت: خلقت این عالم زمین شرایط زیست و زندگی هدف خلقت عمل قبیح نیست خداوند این ها را با عقل و فطرت و بیان قرآن و انبیا بیان کرده است و انتظار از شما در خدمت این دنیا احسن اعمال است که ببینیم کدام بهتر عمل می کنیم.

حجت الاسلام مغیثی در ادامه ابراز داشت: فرهنگ عمومی یک جامعه مسلمان شیعه انقلابی بعد از ۴۰ سال مقاومت در مقابل استکبار جهانی باید فرهنگ خیلی متعالی داشته باشد که متأسفانه در اثر سهل انگاری ها و بی توجهی ها امروز وضعیت فرهنگ عمومی جامعه ما در بحث عفاف و حجاب به جایی رسیده که دشمن بعد از ۴۰ سال طمع کرده است در رفع حجاب و نه بدحجابی.

وی افزود :این نشان می‌دهد که دشمن در این مقابله با فرهنگ دینی ما احساس موفقیت می کند .

وی تصریح کرد: سالها کار کردن بد حجابی را ترویج کردند ما هم اغماض کردیم که خیلی مهم نیست و امروز به این قانع نیستند .

امام جمعه نهاوند خاطر نشان کرد: ترویج بی حجابی و کشف حجاب کاری که رضاخان با آن همه قلدری و زور و جنایت نتوانست انجام بدهد امروز توسط فضای مجازی ماهواره و ابزاری که در دست دشمن است به راحتی توانسته است انجام بدهد و شبکه اجتماعی چه در ماهواره چه در فضای مجازی به صورت شبانه‌روزی در سه شیفت کاری ماموریت دارند به ایجاد کردن شبهات دینی.

حجت الاسلام مغیثی اظهار داشت: اگر ما در مسائل فرهنگ دینی و ارزشهای دینی اغماض کنیم کوتاهی کرده ایم و دشمن قدم قدم پیش می آید و چه بسا بتواند ارزش های دینی را زیر سئوال ببرد و از بین ببرد و مسلط شود.

وی افزود: امروز ابزاری که در دست دشمن است ، در درون خانواده ها نیز استفاده می شود و اگر ما از این معنا غافل باشیم قافیه را باخته ایم.

اگر در جلسات مختلف که با تعداد مختلفی از افراد با دغدغه های مختلف سر و کار داریم به جای مصوباتی که عملی هم نمی‌شوند پیگیر همان دغدغه ها باشیم حتماً جامعه موفقی خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم نسل جوان را با خطرات جامعه آشنا کنیم و مراقب خودمان و زیرمجموعه آن باشیم یقیناً این جلسات شورای فرهنگ عمومی به نتیجه خواهد رسید.

 مصوبات جلسه شورای فرهنگ عمومی:

۱) تاسیس دفتر صیانت ازخانواده،قطعی شد و مکان آن بزودی اطلاع رسانی خواهد شد.

۲)رسانه ها بنر تبلیغاتی کارگاههای آموزشی سبک زندگی آسان را منتشر کنند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location