سرخط خبرها

اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی با حضور مسئولین شهرستان و همچنین برگزیدگان این جشنواره در سالن اندیشه مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی (ره )شهرستان نهاوند برگزار شد .

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان در آیین نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با اشاره به اینکه جشنواره کتابخوانی رضوی برای چهارمین سال متوالی است که برگزار می شود، اظهار داشت: پیش از این کتابخانه ها در مرکز کشور گرد هم می‌آمدند اما امسال با هدف ارزش گذاری کتابخوانی و همچنین پیوند بین کتابخوانان و مسئولین در ارزش گذاری به حوزه فرهنگ در مرکز استان برگزار شد.

عاطفه زارعی گفت: با توجه به اینکه استان همدان یکی از استان هایی است که مردمش به کتاب و کتابخوانی و فرهنگ علاقه مند هستند سه و نیم درصد جمعیت استان جشنواره شرکت کرده بودند که شهرستان نهاوند با شرکت ۶۴۶۰ رشد ۱۳ درصدی داشته است.

وی افزود: در جامعه شهری و روستایی فاقد کتابخانه خدمات کتابخانه ها به خوبی ارائه شده است که در نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی به عینه شاهد آن بودیم.

فعالیت بیش از ۱۱ باب کتابخانه در نهاوند

سپس مهندس مراد ناصری فرماندار نهاوند گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به کشور اظهار داشت : آزادگان چه در کشور خودمان و چه در روزهای سخت شان در شکنجه گاه های صدام ملعون بخش بزرگی از تاریخ ایران را به نام خودشان صبر کردن و اگر روزی از تاریخ به نام این عزیزان ثبت نمی‌شد شاید بزرگترین جفا در حق این بزرگواران بود.

فرماندار نهاوند گفت: اگر امروز با افتخار اعلام میکنیم تهدیدها و تحریم ها و شیطنت های نظام سلطه کار را به جایی نبرده صلابت رهبری و تدبیر دولت مقتدر و همه دلسوزان نظام امروز با افتخار می گویم که صدای شکستن استخوان های نظام سلطه را که روزی تلاش می کردند به شکلهای مختلف تحریم را بر این کشور و نظام تحمیل کنند به گوش همه می آید نتیجه همزمان پایداری و خون پاک شهدا و ایثارگری های جانبازان عزیزمان است.

وی افزود: در گذشته زمانی که برای تصرف مملکتی جنگی رخ می داد اولین کاری که می کردند هویت آن منطقه را به هر قیمتی که بوده از بین می بردند، هویت شان کتاب‌های تاریخی آن منطقه بود.

وی با اشاره به جایگاه با ارزش کتاب وی بیان کرد: توسعه فرهنگ کتابخوانی اقداماتی دارد و به نظر بنده اولین اقدامش این است که بپذیریم که دارو ندارمان کتاب است که تمام داشته هایمان مدیون کتاب است و هر جا که بیراهه رفتیم مطمئن باشید از این ظرفیت فاصله گرفته ایم.

ناصری گفت: دومین اقدام این است که بستری فراهم کنیم که می‌تواند بستر سنتی باشد یا ارتقا یافته و الکترونیکی باشد.

وی افزود: سومین اقدام فرهنگسازی کتاب است، اگر توانستیم ساعاتی بین روز را به مطالعه اختصاص بدهیم این مطالعه را استمرار دهیم به گونه‌ای که عادت شود باشید با آزاد شدن کتابخوانی فرهنگ هم جاری خواهد شد و آنجاست که به آن چیزی که خواسته ایم خواهیم رسید.

فرماندار نهاوند در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند رتبه اول در جشنواره کتابخوانی رضوی را دارد، گفت: در سال ۹۵ تعداد ۵۰۰ نفر کتابخوان داشتیم که امسال به ۶هزار و ۴۶۰ نفر ارتقا پیدا کرده است و این تعداد کتابخوان برای شهرستان نهاوند رقم بسیار خوبی است درک و فهم سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی بالای مردم نهاوند است که امیدواریم این شاخص در سال های آینده به مراتب بالاتر برود.

فرماندار نهاونددر خاتمه از فعالیت بیش از ۱۱ باب کتابخانه در نهاوند خبر داد و افزود: ما به حوزه فرهنگ و کتابخوانی مدیونیم و هر اندازه بتوانیم به این مقوله توجه کنیم نتایج و ثمرات آن را در جامعه خواهیم دید.

در پایان این مراسم از برگزیدگان جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل شد .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location