سرخط خبرها

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند، گفت:توسعه فرهنگی، بستر پیشرفت در تمام بخش‌های جامعه است.

 

به گزارش فریاد نهاوند آنلاین، امیر بحیرایی در جمع اعضای شورای شهر و شهرداری شهر و در راستای فضای شهری و نگاه فرهنگی به چنین مقوله ای با بیان اینکه فرهنگ امری مهم و بنیادی است، اظهار کرد: با وجود پتانسیل بالا و همچنین  پیشینه تاریخی و فرهنگی ،  این شهرستان می تواند به عنوان یکی از پایتخت های فرهنگی کشور معرفی شود . وی افزود با توجه به اینکه این شهرستان در شبکه شهرهای خلاق در حوزه صنایع دستی ثبت شده می تواند بستری جهت ورود گردشگران و توریست ها به شهرستان مهیا نمائید که همین امر رشد و توسعه اقتصادی را برای شهرستان به ارمغان می آورد

وی با تاکید بر اینکه توسعه تک‌بعدی هیچ نتیجه‌ای نخواهد داشت ، خاطرنشان کرد: حوزه فرهنگ و هنر نیازمند توسعه و تعامل با مجموعه شهری و پویایی فضای فرهنگی و هنری است چون این پویایی موجب تغییر در فضای اجتماعی شهرستان خواهد شد به همین مناسبت ما آماده ایم که با تمام ظرفیت های فرهنگی و هنری در تعاملی سازنده با شهرداری و شورای شهر به این مجموعه در حیطه نگاه تخصصی کمک نمائیم .

امیر بحیرایی  ایجاد  "گذر فرهنگی" در شهرستان برای ارائه برنامه های فرهنگی و هنری به صورت مداوم  را از برنامه هایی عنوان کرد که با مشارکت شهرداری و شورای اسلامی محقق خواهد شد

 وی با عنوان اینکه بعد از مدتها بزودی شاهد برگزاری جشنواره استانی هنرهای تجسمی و خوشنویسی با موضوع نماز  در این شهرستان خواهیم بود ، اظهار امیدواری کرد  بتوانیم با بهره گیری از تمام پتانسیل های موجود در شهرستان و همچنین دستگاههای مرتبط فضایی فرهنگی و هنری درخور شایستگی‌های  شهرستان ایجاد نمائیم.

در ادامه عبدالعلی ملکی از اعضای شورای اسلامی  شهر و مسئول دفتر نماینده در سخنانی داشتن ایده در برنامه ها ، عدم موازی کاری ، هدفمند بودن و انسجام همه دستگاهها، ضابطه مندی ، هماهنگی و استفاده از همه پتانسیلهای موجود  را از لازمه های برنامه های فرهنگی و هنری در شهرستان عنوان کرد .

وی افزود : بایستی از آموزه های دینی به عنوان مهارتهای زندگی استفاده کنیم و همچنین زنده کردن احساس مسئولیت در مردم در حوزه شهر یکی از اهداف شورا و شهرداری است که می توان آنرا در غالب تولیدات فرهنگی و هنری فرهنگ سازی کرد .

ملکی ایجاد بستر مناسب در راستای فعالیتهای فرهنگی در شهرستان را از اهم برنامه ها دانست و خاطر نشان کرد با همدلی و هم افزایی در کلیه دستگاهها ما شاهد انجام اتفاقات و برنامه های مهمی در نهاوند باشیم .

وی خاطر نشان کرد با توجه به اینکه فعالیتهای فرهنگی و هنری تاثیر مستقیم و مثبت بر سلامت جسمی ، روانی ، اخلاقی و رفتار مردم دارد  ،و ما هر چه بتوانیم زیر ساختهای فرهنگی را توسعه بدهیم ، آسیبهای اجتماعی و بسیاری از مشکلات فرهنگی کم می شود .

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location