سرخط خبرها

: مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان تأکید کرد:

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بر لزوم افزایش تعداد سازمان‌های مردم‌نهاد در شهرستان نهاوند تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان نهاوند، محسن جهان شیر در جمع اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد شهرستان نهاوند که با حضور معاون جوانان ادارات کل برگزار شد، اظهار کرد: امروز یکی از اهداف سمن‌ها آموزش مطالبه گری صحیح و هدفمند است لذا باید در فرصت موجود حداکثر بهره را از این ظرفیت برد.

وی با اشاره به توجه ویژه دولت و وزارت ورزش و جوانان به توسعه کمی و کیفی سمن‌ها در کشور است، گفت: بر اساس برنامه مدون موجود به ازای هر 5 هزار نفر در هر شهرستان باید یک سمن وجود داشته باشد که خوشبختانه این مهم در اتان همدان وادارات شهرستان‌ها در دستور کار است.

مدیرکل و رزش و جوانان استان همدان با اشاره به اینکه شهرستان نهاوند باید بر اساس این برنامه دارای حداقل 20 سمن باشد، گفت: در حال حاضر شهرستان نهاوند 5 سمن در حوزه‌های مختلف اجتماعی دارد که این مهم تا پایان نیمه اول اسفندماه باید به حداقل 20 سمن افزایش پیدا کند.

وی افزود: در این راستا با توجه به‌ضرورت این مهم سیاست‌های تشویقی نیز همچون متحمل شدن هزینه ثبت سمن برای مناطق کم برخوردار شهرستان و همچنین آموزش و همراهی دبیران سمن‌ها برای ثبت توسط مسئولین معاونت جوانان اداره کل در دستور کار قرار خواهد گرفت.

جهان شیر تصریح کرد: ازآنجاکه حوزه جوانا بسیار وسیع است روزهای سه‌شنبه به این بحث اختصاص داده‌شده که خوشبختانه با همراهی معاونت جوانان هر هفته در شهرستان‌های استان برای پیگیری امورات این عزیزان حضور پیدا می‌کنیم چراکه توجه و هزینه برای این مهم سرمایه‌گذاری برای آینده و آیندگان است.

در ادامه مهرداد سعدی نژاد رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نهاوند، اظهار کرد: در حال حاضر 5 سمن ثبت‌شده در شهرستان نهاوند فعالیت دارند و 12 سمن دیگر نیز در دست اقدام هستند.

وی با اشاره به تخصیص اعتبار 20 میلیون تومانی به‌حساب سمن‌های فعال شهرستان از سال 1396 تاکنون، گفت: امیدواریم با حمایت‌های مدیرکل محترم در این حوزه شهرستان نهاوند بتواند آن‌چنان‌که شایسته است ورود کند.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نهاوند، تصریح کرد: بحث مهمی که امروز باید موردتوجه دبیران و اعضای سمن‌های باشد فعالیت در حوزه تخصصی و عدم ورود به مباحث حاشیه‌ای است چراکه به سرمایه اجتماعی آسیب وارد می‌کند.

نظرات (0)

امتیاز 0 از 5 از مجموع 0 رای
نظری برای این مطلب وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر توسط مهمان
امتیاز به مطلب:
0 کاراکتر
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location